Суспільство

Переселенці скаржаться на холод у санаторії «Тетерів», у Житомирській ОДА радять їм найняти кочегара за власний кошт

16 грудня 2019, 13:25

На Житомирщині в санаторії замерзають три десятки переселенців із Луганської та Донецької областей через відсутність кочегарів, які можуть розтопити котел.

Про це йдеться у сюжеті ТСН від 14 грудня.


«Нині 12 родин із окупованих територій, переважно діти, жінки та інваліди, змушені ходити у верхньому одязі в санаторії, де живуть останні 5 років, бо всередині холодніше, ніж на вулиці, і скаржаться, що навіть це їх не рятує від хвороб», – розповідає кореспондентка ТСН.

За словами людей, вони намагались вмикати електрообігрівачі, проте стара мережа не витримує навантаження та постійно закорочує. Переселенці згадують, що перші роки у санаторії було тепло, але цьогоріч котел просто не запустили.

Як пояснив головний лікар санаторію, котельня цілком справна, проте в установи немає грошей на зарплати кочегарам.

«Через те, що у нас 5-й рік переселенці, вже санаторій боргами загнали в такий глухий кут, що нам просто податкова через виконавчу службу арештувала рахунки», – розповів головлікар санаторію «Тетерів» Сергій Криворучко.

Тим часом в обласній державній адміністрації переселенцям запропонували найняти кочегара власним коштом.

«Держава їх забезпечує соціальними виплатами, хай вони організовуються і палять. Систему опалення ми поремонтували. Ну, напевне, треба найняти якусь людину, яка їм би палила», – прокоментував директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністрації Юрій Прокопець.

Своєю чергою переселенці запевняють, що їм нема чим платити кочегарам, а найголовніше – бояться довірити котельню сторонній людині з міркувань безпеки.

Нині люди з острахом чекають на морози і кажуть, що, коли вони вдарять, то підуть жити до пунктів обігріву чи у лікарню.

Як повідомляв Житомир.info, 5 грудня 2019 року на засідання виконкому Житомирської міської ради прийшла Жанна Чичирко, яка є переселенкою з Донеччини, що досі з родиною проживає у проданому готелі «Житомир», та скаржилася на відсутність води і тепла.

Житомир.info
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: переселенці санаторій  
Матеріали по темі