Економіка

Після зустрічі з президентом великі мережі АЗС знизили ціни на бензин та дизпаливо

24 грудня 2019, 11:55

Ціни на бензин та дизпаливо на станціях великих мереж 24 грудня опустились на 0,5-1 грн/л.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на дані щоденного моніторингу роздрібного ринку, опубліковані на сайті enkorr.

Зазначається, що у мережах ОККО і WOG ціни на бензин і дизпаливо опустилися на 50 коп./л, Amic знизив ціну бензинів на 80 коп./л, дизпаливо - на 70 коп./л.

«У консолідованій мережі групи «Приват», яка до поточного моменту не реагувала на зниження цін іншими операторами, все паливо подешевшало на 1 грн/л», - йдеться у повідомленні.


Нагадаємо, 23 грудня президент Володимир Зеленський провів нараду з представниками компаній – учасниць паливного ринку, нафто- та газовидобувної галузі й мереж автозаправних станцій, під час якої сторони обговорили питання зниження цін на пальне на українських АЗС та детінізації ринку.

«Ми звертаємося до вас з пропозицією більш активно відреагувати на зміцнення курсу та зменшити відповідно ціну на бензин. Не надати знижки, а (зменшити ціну – ред.) на табло», – сказав глава держави.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Ніколайчук зазначив, що останнім часом ціни на бензин та дизельне пальне почали знижуватися. Також спостерігається тенденція зміцнення курсу гривні, тому пальне продовжуватиме дешевшати.

АЗС мали б суттєвіше зменшувати ціни на пальне, але замість цього вони нарощують виплати за бонусними програмами.

Заступник керівника Офісу президента Юлія Ковалів наголосила, що реальна ціна на пальне дуже відрізняється від ціни, яку встановлюють компанії відповідно до програм лояльності.

«Така ситуація невластива більшості європейських ринків – коли є настільки великі програми лояльності. Ми пропонуємо ціну, за якою ви реально продаєте бензин, перекласти на стелу (електронне табло – ред.) й оптимізувати програми лояльності, чим збільшити конкуренцію на ринку», – підкреслила Юлія Ковалів.

Представники компаній – учасниць паливного ринку зі свого боку відзначили проблему нелегальних АЗС. За їхніми даними, майже 25% автозаправних станцій працюють поза законом. Також діють нелегальні нафтопереробні заводи.

Президент пообіцяв активно боротися з нелегальним ринком і вже на початку року провести нараду з правоохоронними органами на цю тему.

«Ми готові допомогти. Якщо у вас є дані по областях – надайте нам. З нелегалами ми розберемося… Я вам обіцяю, що з січня, після свят, почнемо дуже жорстко боротися зі всіма нелегалами», – зазначив Володимир Зеленський.

Учасники наради домовилися знову зустрітися в січні та обговорити проблему боротьби з нелегальними АЗС.

Як повідомляв Житомир.info, 27 листопада 2019 року в Житомирській облдержадміністрації відбулося перше засідання Центру з ліквідації нелегальної торгівлі нафтопродуктами в області, в ОДА також запрацювала «гаряча лінія», де приймають інформацію про функціонування нелегальних АЗС.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АЗС бензин Зеленський  
Матеріали по темі