Події

​У Житомирі за місяць оштрафували одного водія за порушення правил перевезення дітей

27 грудня 2019, 12:23

Вже більше місяця поліцейські можуть штрафувати водіїв за порушення правил перевезення дітей. З 20 листопада вступив в дію відповідний закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей» № 224-ІХ.

За новими правилами, за перше перевезення дітей без спеціальних засобів водій отримає штраф у сумі 510 гривень, а за повторне – вже 850 грн.

У патрульній поліції 27 грудня Житомир.info розповіли, що за місяць оштрафували одного водія.

«Патрульні виписали штраф одному водію. Це було у Житомирі 18 грудня. В автомобілі водій перевозив дитину без використання спеціального засобу, дитина не була пристебнута паском безпеки. Це було перше порушення перевезення дітей у цього водія, тому штраф становить 510 грн», – зазначив пресофіцер патрульної поліції Ігор Іванюк.

Нагадаємо, у статті 21.11 Правил дорожнього руху зазначено: «Забороняється перевозити дітей, зріст яких менш як 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля — без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда».

Спеціальний засіб – це дитяче крісло або автолюлька, що утримує дитину зафіксовану та зменшує ймовірність отримання нею серйозних пошкоджень при дорожньо-транспортних пригодах, маневрах, різкому гальмуванні. Окрім крісла, може використовуватися бустер або трикутник-адаптер, – пишуть на сайті Police24.ua.

Як повідомляв Житомир.info, житомирські водії готові встановлювати автокрісла для дітей, а служби таксі вже шукають, де їх закупити. Послуга «таксі з автокріслом» суттєво не вплине на вартість поїздки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: автокрісло штраф патрульні  
Матеріали по темі