Суспільство

Пробний перепис населення показав, що у Житомирській області проживає менше людей, ніж дає статистика

23 січня 2020, 16:03

В Україні без урахування окупованих територій та громадян, які живуть за кордоном, проживає 37 мільйонів 289 тисяч осіб.

Про це 23 січня повідомляє «Українська правда» з посиланням на брифінг міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета щодо результатів оцінки наявного населення України станом на 1 грудня 2019 року.

«37 мільйонів 289 тисяч осіб наявного населення на території України. На жаль, ця сума не включає тих людей, які постійно мешкають за кордоном та на окупованих територіях. Це та кількість людей, яка фізично перебуває на території України станом на 1 грудня 2019 року» - сказав Дубілет.

Результати оцінки свідчать про те, що в Україні жінок майже на 3 млн більше ніж чоловіків: 20,01 млн жінок, 17,28 млн чоловіків.

«Міністр розповів, що оцінка дає інформацію про чисельність, статево-вікову структуру населення, а також розподіл по регіонах, а перепис населення дає ці ж дані та, наприклад, інформацію про етнос або стан домогосподарства, проте на перепис у бюджеті на 2020 рік закладено 3,4 млрд грн. Для оцінки чисельності населення України використовували три методи. За словами Дубілета, всі вони дали приблизно однаковий результат з різницею 2.86%2, - пише видання.

Метод 1. Комбінований (мобільні оператори + соцопитування + реєстри).

В уряді уклали угоду з мобільними операторами та взяли в них анонімну інформацію про загальну кількість абонентів на території (почистили від тих, хто за два місяці був онлайн менше ніж місяць, а також виключили модемні пристрої).

Метод 2. Комбінований (дані пенсійного фонду + екстраполяція через статево-вікову структуру).

Для оцінки взяли кількість пенсіонерів за даними пенсійного фонду. Також черпали дані Держстату та держреєстрів.

Метод 3. Реєстровий.

Знеособлені дані з державного реєстру фізосіб (включаючи тих, хто відмовився від ІПН). Потім у КМУ почистили базу за ознакою отримання будь-якого доходу, пенсій, соціальних виплат, субсидій, а також доповнили оформленням закордонних паспортів. Також враховано дані з народжуваності/смертності, еміграції та імміграції.

Результати показують, що в Житомирській області станом на 1 грудня 2019 року проживало 1 млн 62,6 тис. осіб, з яких 568,4 тисячі – жінки (53,5%), 494,2 тисячі – чоловіки (46,5%).

Нагадаємо, за даними обласного управління статистики у Житомирській області на початок 2019 року проживало 1 млн 221 тис. осіб: 652,9 тис. жінок (53,5%) та 568,1 тис. чоловіків (46,5%).

Як повідомляв Житомир.info, в липні 2019 року президент Володимир Зеленський підписав указ про доступність електронних послуг, яким, зокрема, започатковується робота над проведенням електронних виборів та електронного перепису населення в Україні..

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: перепис населення Дубілет КМУ  
Матеріали по темі