Події

Двох державних реєстраторів з Малинського району судитимуть за незаконні земельні оборудки

4 лютого 2020, 09:45

У Житомирській області викрито незаконні земельні оборудки державних реєстраторів, які позбавили понад 80 селян права власності на 370 га землі.

Про це 3 лютого повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.

«Коростишівська місцева прокуратура здійснює публічне обвинувачення у справі за фактом зловживання державним реєстратором своїми повноваженнями при наданні публічних послуг, за ч. 1 ст. 365-2 КК України. Санкція зазначеної статті передбачає покарання у виді обмеження волі до 3 років з позбавленням права займати певні посади до 10 років», - йдеться у повідомленні прокуратури.

Установлено, що державний реєстратор Малинської міської ради, зловживаючи своїми повноваженнями на користь юридичних осіб, незаконно здійснив реєстрацію у Реєстрі прав власності на нерухоме майно про набуття права оренди приватним товариством земельних ділянок загальною площею 350 га, що на території Климентіївської сільської ради Баранівського району.

Такими протиправними діями обвинувачений позбавив 73 власників земельних ділянок права розпоряджатися своїми наділами. Крім цього, позбавив такого права і законного орендаря сільгоспугідь, який обробив землю, засіявши сільськогосподарськими культурами вартістю 1,7 млн грн.

Наразі справу розглядає Малинський районний суд.

«Коростишівською місцевою прокуратурою 29.01.2020 скеровано до суду ще один обвинувальний акт щодо державного реєстратора однієї із сільських ради Малинського району, який вчинив аналогічні незаконні оборудки із земельними паями селян», - повідомили в прокуратурі.

Досудовим розслідуванням установлено, що цей ділок від землі незаконно, за підробленими документами, зареєстрував у Реєстрі прав власності на нерухоме майно за приватним товариством право оренди 21 га землі вартістю 267 тис. грн, що на території Морозівської сільської ради Малинського району.

Унаслідок зловживань державного реєстратора 8 власників земельних паїв позбавлені можливості розпоряджатися своїми земельними ділянками.

Справа скерована до Малинського районного суду та прийнята до провадження.

Як повідомляв Житомир.info, в березні 2019 в Чуднівському районі сільський голова взяв майже 1 млн грн хабаря за оренду землі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: земля пай оренда державний реєстратор суд прокуратура  
Матеріали по темі