Суспільство

Команда ЖНАЕУ успішно дебютувала на міжнародному фестивалі з робототехніки «SiverTechFest»

28 лютого 2020, 11:52

Студенти Житомирського національного агроекологічного університету, які здобувають освіту за спеціальностями «Комп’ютерні науки» та «Інформаційні системи та технології», цьогоріч вперше взяли участь у міжнародному фестивалі з робототехніки «SiverTechFest», який проходив на базі Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т .Г. Шевченка.

Зокрема, команду ЖНАЕУ (у складі Павла Поліняки, Миколи Зущика, Вадима Дубини) до цього заходу активно готували тренери – фахівець лабораторії робототехніки та штучного інтелекту Сергій Постольник та фахівець лабораторії комп’ютерної техніки і телекомунікацій Вадим Вольніцький.

Окрім житомирян, на фестивалі свої розробки також представили команди з Черкас, Києва, Чернігова та Республіки Білорусь.

«Наша команда готувалась до змагань в лабораторії робототехніки Житомирського національного агроекологічного університету в дуже стислі терміни, – розповідає Микола Зущик. – Необхідно було підготувати двох автономних роботів в категоріях «Роборейс» та «Лабіринт». Завдяки підтримці наставників, ми вдало впорались із завданням і здобули свій перший досвід участі у змаганнях з робототехніки та штучного інтелекту».

«Сподіваємось, що перша спроба команди студентів ЖНАЕУ започаткувала традицію регулярно брати участь у різних заходах з робототехніки та штучного інтелекту», – додає Вадим Вольніцький.

До слова, віднедавна на базі кафедри комп’ютерних наук і моделювання систем ЖНАЕУ у рамках реалізації проєкту «Моє безпечне майбутнє» розпочалися заняття з комп’ютерних наук для підлітків. Такі заходи започаткували спільно поліцейські, ГО «Федерація робототехніки та штучного інтелекту України», сектор пробації м. Житомир та служба у справах дітей міськради. Учасники створили адаптаційну програму, призначену для підлітків, що дозволить їм зорієнтуватися у сучасному світі технологій, знайти нові інтереси та поповнити свої знання. Метою є запобігання вчиненню правопорушень в дитячому та молодіжному середовищі.

Крім цього, у Житомирському національному агроекологічному університеті проводять екскурсії для школярів, під час яких вони можуть відвідати контактний зоопарк, Ботанічний сад, лабораторію робототехніки і штучного інтелекту, інжинірингову школу, сучасний освітньо-науковий простір «Екоцентр», Центр енергоефективності громад, сонячну електростанцію, центр космічних технологій «Полісся» та інше.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ЖНАЕУ агроуніверситет робототехніка  
Матеріали по темі