Місто

Житомирський виконком обговорював протидію коронавірусу: мер особисто очолить штаб, масові заходи обмежать

4 March 2020, 10:49

Засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради розпочали з розгляду питання про заходи щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу.

Про профілактичну роботу на засіданні 4 березня доповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Дідківський.

«Виходячи з аналітики, ми проводимо планову профілактичну роботу, провели ряд засідань міської комісії, на яких розробили план профілактичної роботи та план дій у разі виявлення випадків зараження. Визначили завдання усім керівникам про проведення профілактичних заходів, з аналогічним зверненням звернулися до ОДА, доводимо цю інформацію до усіх приватних підприємств та установ. Прийнято рішення стосовно подання первинної потреби в засобах захисту, листівок, пропрацьовано питання про виділення коштів з резервного фонду. Вжито ряд організаційних заходів, затверджено оперативний штаб, який регулярно збиратиметься для оперативного вирішення питань», - поінформував Микола Дідківський.

Мер Сергій Сухомлин заявив, що треба змінити керівника оперативного штату і він готовий його очолити.

«Я не хочу знімати з себе відповідальність, вчора на розширеній нараді я зрозумів, що потрібно діяти рішуче, а тому пропоную, щоб саме я очолив цей штаб. Так нам буде краще комунікувати з областю, приватними підприємствами і т.д.», - сказав Сухомлин.

Заступниця мера Марія Місюрова зазначила, що оскільки в Україні вже підтверджено перший випадок захворювання, то місту потрібно працювати на випередження. Вона надала рекомендації та пояснила, як працюватимуть бригади екстреної допомоги, амбулаторії та стаціонари.

«Діти з ознаками захворювання не будуть допускатися до дитсадків, шкіл, навчальних закладів. Також введена заборона проведення масових заходів у закритих приміщеннях. Рекомендуємо обмежити масові заходи і в інших закладах: кінотеатрах, театрах і т.д.», - сказала Марія Місюрова.

«Ми просимо вибачення у батьків, розуміємо, що діти готувалися до 8 березня, але маємо обмежити проведення таких заходів. у дитсадках і школах», - сказав мер Сергій Сухомлин.

Його заступниця уточнила, що святкові заходи будуть проводитися, але у закритому режимі, без присутності батьків.

Подробиці дивіться у сюжеті

Нагадаємо, бюджетна комісія Житомирської міської ради 3 березня погодила виділення 2,2 млн грн з резервного фонду міського бюджету на закупівлю тестів, респіраторів та захисних костюмів для медиків.

Як повідомляв Житомир.info, 27 лютого до Житомира приїхав заступник секретаря РНБО, який провів в ОДА закриту нараду щодо готовності області до епідемії коронавірусу. 1 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко з робочою поїздкою відвідав лікарні у Житомирі, Рівному та Сарнах і перевірив готовність персоналу та інфекційних відділень до прийома пацієнтів з коронавірусом. 3 березня стало відомо, що в Україні зареєстрований перший випадок захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком коронавірус Сухомлин профілактика Дідківський Місюрова  
Матеріали по темі