Влада

​Верховна рада проголосувала за нового прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та новий склад уряду. Як голосували житомирські нардепи

4 March 2020, 20:41

4 березня Верховна рада України підтримала проєкт постанови про відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука, після чого 291 голосом «за» підтримала кандидатуру на посаду очільника уряду Дениса Шмигаля, який до цього обіймав посаду віце-прем'єр-міністр України – Міністра розвитку громад та територій України.

Про це інформує пресслужба парламенту.

«Головуючий поставив на голосування проєкт Постанови «Про призначення Шмигаля Д.А. Прем'єр-міністром України» №3168. 291 голосом «за» проєкт Постанови прийнято в цілому. Головуючий оголосив перерву на 20 хвилин для проведення засідань фракцій. Головуючий оголосив питання про призначення членів Кабінету Міністрів і надав слово Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю для представлення складу нового Уряду», - інформує пресслужба Верховної ради.

Голосування за кандидатуру нового прем’єр-міністра Дениса Шмигаля: «за» - 291, «проти» - 59, утримались – 46, не голосували – 9. Всього 405. Рішення прийнято. Усі шість мажоритарників від Житомирської області проголосували «за» дану кандидатуру. Колишня голова Житомирської облради Анжеліка Лабунська з фракції «Батьківщина» – утрималась під час голосування, а ексдепутат Житомирської облради Михайло Забродський з фракції «Європейська Cолідарність» проголосував «проти».

Після свого призначення глава Уряду Денис Шмигаль представив кандидатів на посади членів Кабінету Міністрів. Він запропонував призначити на посади:

 • Віце-прем'єр-міністра - Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова;
 • Віце-прем’єр-міністра - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Рєзнікова;
 • Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадима Пристайка;
 • Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова;
 • Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова;
 • Міністра фінансів Ігоря Уманського;
 • Міністра інфраструктури Владислава Криклія;
 • Міністра охорони здоров'я Іллю Ємця;
 • Міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта;
 • Міністра у справах ветеранів Сергія Бессараба;
 • Міністра юстиції Дениса Малюську;
 • Міністра Кабінету Міністрів Олега Немчінова;
 • Міністра соціальної політики Марину Лазебну.

Денис Шмигаль також повідомив, що є ще чотири вакансії. За його словами, перемовини щодо їх заповнення ведуться з жінками і це «початок гендерної експансії в Уряді».

«277 голосами народні депутати підтримали пропозицію про призначення нового складу Кабінету Міністрів», - йдеться у повідомленні на сайті парламенту.

Голосування за призначення членів Кабміну: «за» -277, «проти» - 57, утрималось – 30, не голосувало – 17. З шести мажоритарників з Житомирської області проти нових міністрів проголосував лише Дмитро Костюк з фракції «Слуга народу» (Новоград-Волинський округ №65).

«Голосую проти! Не проти нового Уряду! А проти окремих старих міністрів у ньому! І проти голосування "пакетом"!», - пояснив Костюк своє голосування.

Фото з Facebook Дмитра Костюка

Після цього Верховна Рада ще проголосувала за призначення Тарана А.В. Міністром оборони України» та Кулеби Д.І. Міністром закордонних справ України. Члени новопризначеного Кабінету Міністрів склали присягу перед Верховною Радою.

Нагадаємо, 4 березня 2020 року Верховна рада України відправила у відставку Уряд Олексія Гончарука. Як голосували житомирські нардепи читайте тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВРУ прем'р-міністр Кабмін уряд голосування нардеп  
Матеріали по темі