Влада

​Порушникам карантину загрожує штраф, або позбавлення волі: Верховна Рада ухвалила закон для запобігання коронавірусу

17 березня 2020, 10:15

Верховна Рада ухвалила проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19). Проєкт закону передбачає запровадження додаткових заходів для запобігання поширенню коронавірусу. За порушення карантину передбачено штраф, або позбавлення волі.

Народні депутати прийняли проєкт закону на позачерговому засіданні 17 березня. «За» проголосували 344 депутати.

На сайті Української правди зазначають, що закон, зокрема, передбачає штрафи й навіть позбавлення волі в разі порушення правил карантину. Також у документі йдеться про відпустки, декларування доходів та ввезення медичних виробів і медичного обладнання.

«Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями,

- тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

"Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, –

карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років»,– йдеться у законі.

Держслужбовцям продовжили терміни подачі декларацій за минулий рік не до 1 квітня, а до 1 червня.

«Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб’єкти декларування подають до 1 червня», – зазначено у законі.


За що голосували депутати на своїй на своїй сторінці у мережі Facebook написав нардеп з Житомирської області Дмитро Костюк від Новоград-Волинського округу №65.

На сайті ГУНП у Житомирській області повідомляють, що штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм становитимевід 17 тисяч до 32 тисяч гривень.


Нагадаємо, 17 березня в закритому режимі проходить позачергове засідання сесії Житомирської міської ради. Зокрема, депутати включили до порядку денного звернення до керівництва держави щодо підтримки бізнесу на період введення обмежувальних заходів, бо законопроєкт, який був підтриманий профільним комітетом Верховної ради, не влаштовує більшість підприємців.

Як повідомляв Житомир.info, міськвиконком ухвалив рішення з 17 березня 2020 року закрити у Житомирі всі ринки та заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек та АЗС. 16 березня 2020 року, в відеозверненні президент Володимир Зеленський рекомендував Кабміну ввести по всій території України жорсткі карантинні обмеження, а в Житомирській та Чернівецькій областях запровадити режим надзвичайної ситуації. Президент, зокрема, казав, що найближчим часом очікуємо від Національного банку України, Міністерства фінансів, державних і комерційних банків програму кредитних канікул для малого і середнього бізнесу та концепцію податкових змін; громадяни, які отримують менш ніж 5 тис. грн пенсію мають отримати доплату у розмірі 1 тисячі гривень. Пізно ввечері Кабмін ухвалив постанову, якою введена, зокрема, заборона залізничного, авіа- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень, а також робота метрополітенів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Верховна рада коронавірус кримінальна відповідальність  
Матеріали по темі