Влада

​У Житомирській області голова РДА написав заяву на звільнення після висловлення недовіри і збирається позиватись до суду на райраду (доповнено)

19 травня 2020, 16:08

Голова Брусилівської районної державної адміністрації Віктор Кондратюк 19 травня написав заяву на звільнення з посади. Такому рішенню передувало висловлення йому недовіри депутатами районної ради, яке Віктор Кондратюк вважає безпідставним та незаконним і збирається позиватися до суду.

Про це він розповів у коментарі Житомир.info.

«Я сьогодні написав заяву за згодою сторін. Причина в тому, що мені безпідставно і беззаконно районна рада разом з громадою висловили недовіру, не дотримуючись процедури, безпричинно. Ніяка комісія не складалась, ніякого розслідування не проводилося. Причиною було одне – на бюджетну комісію була винесена пропозиція, щоби направити кошти на лікарню в зв’язку з коронавірусом, на поліцію, на ДСНС і на дитячий садочок, бо там було недостатньо коштів. Але це дуже сильно било по голові районної ради, бо в неї заробітна плата складає 38 тисяч гривень. Було запропоновано залишити оклад, а всі інші надбавки і доплати не виплачувати поки», – зазначив Віктор Кондратюк.

Також він розповів, що 12 травня на бюджетній комісії вирішили винести дане питання на розгляд сесії.

«Ми із заступником прийшли сюди працювати в ОТГ і боролися з незаконними АЗС, з вирубкою лісу і незаконним видобуванням піску. І ми дуже зачепили інтереси багатьох депутатів, які цим займаються. І так само ми зачепили керівництво ОТГ. Я так думаю, що 13 числа перед самою сесією керівництво районної ради та ОТГ об’їхало всіх депутатів: з ким домовилися, кого купили, кого може й залякали, і вже 14 числа з самого ранку без запрошення апарату чи когось з адміністрації була проведена сесія, президія районної ради. Без запрошення начальника відділу фінансів райдержадміністрації була проведена бюджетна комісія, яка відмінила всі пропозиції. Всіх, хто ще не встиг підписатися, викликали на цю президію, щоб вони підписалися за висловлення мені недовіри. На початку сесії дане питання було підняте кимось із депутатів і одразу було поставлене на голосування. Процедури не було дотримано. Мені сказали вийти за трибуну, ставили запитання, на які просто фізично мені не давали можливості відповісти. Була призначена комісія, було таємне голосування, і ці 20 депутатів, які вже підписалися зарання, і висловили мені недовіру. В подальшому я все-таки виступив і надав інформацію про свою діяльність, як голови райдержадміністрації, і написав заяву», – розповів Віктор Кондратюк.

Також він додав, що буде позиватися до суду.

«Я не дозволю, щоб моє ім’я хтось паплюжив, і буду готувати документи в суд на районну раду», – сказав Кондратюк.

Отримати коментар голови Брусилівської районної ради Ніни Рафальської Житомир.info не вдалося. Телефони, вказані на офіційному сайті, не відповідають.

Після публікації до редакції Житомир.info звернулась голова Брусилівської районної ради Ніна Рафальська і висловила свою позицію.

«Все навпаки і не так, як він розказує. Я – людина не конфліктна, а він – скандаліст. Людина безпідставно може вас звинуватити у будь-якому випадку. Все зовсім по-іншому було. В мене ж регламент ради від якого я не можу відійти. На комісії ми винесли питання бюджету, дійсно винесли. Ініціатором того, щоб його звільнити я не була, я не підписувала навіть документи. У нас було звернення депутатів, 20 депутатів звернулися і підписали. Мене там немає в списках. Голосування було таємне. Він постійно на сесії провокував, є в нас відео, де він кричить, усіх звинувачує і постійно перебиває, порушує регламент роботи сесії. Він просто не розуміє, що районна рада живе своєю конституцією у нас є регламент районної ради. Районна рада делегувала повноваження адміністрації і він підконтрольний і підзвітний районній раді, не районна рада підзвітна адміністрації. Якби була така ситуація, Бунечко б його просто так не звільнив. Сьогодні ми ж ідемо на місцеві вибори, ми це все добре знаємо, вони ж не розкидаються своїми кадрами. Мені зарплату ставлять депутати, в мене в регламенті прописано, що в мене заробітну плату, надбавку, все затверджує сесія. Цей раз на сесію прийшли 22 депутати і всі одноголосно сказали, що це терпіти більше не можна. Приїжджав до нас Градівський (заступник голови Житомирської ОДА,- ред.) і депутати все йому розказали. На сесії депутати сказали, що ми дуже поважаємо президента і нам сором, що такий представник президента у нас в районі», – сказала Ніна Рафальська

Нагадаємо, президент призначив Віктора Кондратюка на посаду голови Брусилівської РДА 19 грудня 2019 року.

Як повідомляв Житомир.info, 19 березня 2020 року президент звільнив голову Лугинської РДА Тетяну Козак, а на позачерговій сесії Лугинської районної ради 5 лютого 2020 року депутати розглядали проєкт рішення про недовіру голові РДА Тетяні Козак.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Брусилівський район РДА райрада звільнення Кондратюк недовіра  
Матеріали по темі