Влада

У Житомирській області хочуть оголосити ландшафтним заказником заплаву з 300-літніми дубами та рослинами з Червоної книги

24 травня 2020, 10:16

В Малинському районі «Заплаву пам’яті Небесної Сотні» хочуть оголосити ландшафтним заказником місцевого значення.

Відповідний проєкт рішення сесії Житомирської обласної ради оприлюднений 21 травня.

«Відповідно до статті 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», розглянувши подання обласної державної адміністрації від 24.04.2020 №2318/2-20/46, враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів, обласна рада вирішила оголосити ландшафтний заказник місцевого значення «Заплава пам’яті Небесної Сотні» згідно з додатком. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів», - зазначається у проєкті рішення, підготовленому управлінням екології та природних ресурсів ОДА.

У додатку зазначається, що площа заплати, яка знаходиться на території Любовицької сільської ради Малинського району – 12,7073 га.

«Територія заказника – плоска заплава на лівому березі р. Тетерів, яка охоплює уріз води річки зі східної сторони до першої надзаплавної тераси із західної сторони, вкрита лісом. Пріоритетом охорони у заказнику є 14 старовікових дерев дуба звичайного, орієнтовного віку 300 років, висотою 30-35 м, діаметром 1,2-1,6 м, та популяції видів рослин, занесені у Червону книгу України – пальчатокорінник м'ясочервоний, пальчатокорінник травневий, любка дволиста, а також види тварин, занесені у Червону книгу України – орлан білохвостий, підорлик малий, махаон, вусач мускусний, красуня-діва», - йдеться в характеристиці об’єкту.

Нагадаємо, 23 січня поточного року на сайті облради був опублікований проєкт рішення сесії про утворення лісового заказника місцевого значення біля селища Миропіль Романівського району.

Як повідомляв Житомир.info, після карантину депутати Житомирської обласної ради зберуться на чергову сесію 25 червня 2020 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада заказник Малинський район заплава  
Матеріали по темі