Влада

У області планують створити два ліцеї для обдарованих дітей: у Бердичеві спортивного профілю, у Новограді-Волинському – військового

17 June 2020, 14:10

У Житомирській області планують створити ще два комунальні навчальні заклади для обдарованих дітей.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії з гуманітарних питань 17 червня, яке відбулося в рамках підготовки до 31-ї сесії обласної ради, повідомляє пресслужба облради.

У Бердичеві мають намір створити ліцей спортивного профілю, а у м. Новограді-Волинському – військового спрямування.

«На засіданні комісії обговорили можливість створення ще двох навчальних закладів для обдарованих дітей на базі нині діючих шкіл-інтернатів. Як наголошувалось на комісії, нині в області функціонує 17 інтернатних закладів, і лише один з них – для обдарованих дітей, той що у м. Житомирі. Сьогодні є два комунальні навчальні заклади – Бердичівська та Новоград-Волинська загальноосвітні школи-інтернати, які з 1 вересня відповідно до законодавства не зможуть фінансуватись. Тож пропонується створити на базі Бердичівської школи ліцей зі спортивним профілем, а у Новограді-Волинському – із військово-фізкультурною підготовкою. Це заклади, де діти з усієї області здобуватимуть середню освіту і паралельно займатимуться підготовкою за відповідним напрямом», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що додаткового фінансування ці заклади не потребують, адже вони вже фінансуються з обласного бюджету. У кожному закладі наразі навчаються по майже 90 дітей, а планується набирати до 180 дітей.

Під час обговорення створення ліцеїв для обдарованих дітей з’ясувалось, що потребують додаткового опрацювання Статути цих закладів. Тож постійна комісія дала доручення профільному управлінню облдержадміністрації доопрацювати ці питання і внести їх на розгляд президії обласної ради.

На засіданні постійної комісії погодили депутати й звернення керівника комунального закладу «Житомирська обласна школа вищої спортивної майстерності» щодо передачі на їхній баланс будівлі готелю «Зарічани», що перебуває наразі на балансі КП «Готельний комплекс «Україна». Як розповів директор школи Василь Грибук, на території готелю планується зробити базу для тренувань з водних видів спорту.

«У школі вищої спортивної майстерності діє 11 відділень з водних видів спорту, але в області немає жодної бази для підготовки спортсменів. Аби тренуватись, їм доводиться їздити по всій Україні. Тож створення такої бази у школі спортивної майстерності є доцільним і вкрай необхідним», – наголосив Василь Грибук.

Також профільна комісія погодила внесення змін у рішення обласної ради, що стосується присудження Житомирської обласної краєзнавчої премії ім. Миколи Костриці. Змінами передбачено, що, окрім друкованих видань, на здобуття премії можуть претендувати й мультимедійні, кіно-, відеоматеріали, телепрограми тривалістю не менше 20 хвилин.

Як повідомляв Житомир.info, на початку 2018-2019 навчального року в комунальному закладі «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» мало запрацювати спортивне відділення, в рамках якого збиралися відкрити чотири класи – волейболу, футболу, боротьби та боксу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ліцей гуманітарна комісія  
Матеріали по темі