Події

Подробиці бійки між військовослужбовцями у Житомирській області: ексконтрактники підбурювали строковиків до непокори

25 June 2020, 13:32

Бійка між військовослужбовцями, яка сталася 21 в одній з військових частин ДШВ у Житомирській області, виникла на полігоні під час ліквідації наслідків негоди. Двоє з учасників бійки – колишні контрактники: контракт з ними розірвали за систематичну пиятику та перевели на «строчку». Ексконтрактники підбурювали строковиків до непокори.

Інформацію про подію 24 червня опублікували на Facebook-сторінці 199-го навчального центру Десантно-штурмових військ ЗС України.

«Ввечері 21 червня, на загальновійськовому полігоні під час усунення наслідків негоди було виявлено п’ять військовослужбовців строкової військової служби, два з яких ексконтрактники в нетверезому стані. Ексконтрактники підбурювали нетверезих строковиків до непокори. А саме відмовитися від виконання завдання – усунути наслідки негоди, через яку військова частина залишилася без енергопостачання», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що ініціатори непокори – двоє колишніх військовослужбовців військової служби за контрактом, які раніше проходили службу в бойових частинах ДШВ, але за систематичне вживання спиртних напоїв та невихід на службу з ними був розірваний контракт. Їх було переведено на строкову службу з подальшим переміщенням до частини забезпечення.


«Також збоку нетверезих «строковиків» була спроба фізичного насильства та протиправних дій до чергового офіцера. Для припинення протиправних дій нетверезих військовослужбовців, були задіянні військовослужбовці, які несли службу в наряді. Нетверезі строковики спровокували їх на застосування фізичної сили. Наслідків так званого побиття майже немає. Проте по даному факту зареєстроване кримінальне провадження, проводиться службове розслідування та слідчі дії», – інформують у 199-му навчальному центрі Десантно-штурмових військ ЗС України.

Факт алкогольного сп’яніння був зафіксований представниками Військової служби правопорядку, які прибули на місце події та встановили, що строковики знаходяться в стані алкогольного сп’яніння – від 1,2 до 2,4 проміле.

«Також командуванням військової частини направлено повідомлення про можливе вчинення кримінального правопорушення військовослужбовцями, передбаченого статтями 402 та 405 КК України, факти якого військова прокуратура чомусь проігнорувала. Подання не повної (не достовірної) інформації формує у суспільства враження про системність у позастатутних відношеннях до військовослужбовців-строковиків. Це не правда. Хоча, на жаль, іноді такі ганебні випадки трапляються», – зауважують у ДШВ.

Як повідомляв Житомир.info, в ніч з 21 на 22 червня 2020 року в одній з військових частин ДШВ у Житомирській області сталася бійка між військовослужбовцями, які служать за контрактом та військовослужбовцями строкової служби.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: бійка ДШВ контрактники строковики військова прокуратура  
Матеріали по темі