Місто

Гранітний тулуб Леніна, погруддя Маркса та Пархоменка: як і де зберігають декомунізовані пам’ятники Житомира

14 July 2020, 14:04

У 2016 році в Житомирі демонтували 19 дощок і пам'ятних знаків, які підпадають під закон про декомунізацію. Вже кілька років вони зберігаються на комунальному підприємстві «Зеленбуд».

На подвір’ї лежать гранітний тулуб Леніна, бюст Карла Маркса та Олександра Пархоменка. В одному з приміщень підприємства нам показують кілька пам'ятних дощок та знак на честь нагородження Житомира Орденом Червоного Прапора. Інші лежать деінде на території.


Робітники «Зеленбуду» поза камерою розповідають: кілька років тому деякі люди цікавилися залишками пам’ятника Леніну і пропонували за них кругленьку суму. У мерії ж повідомляють, що доля пам’ятних знаків комуністичної доби поки не визначена.

«Вони на зберіганні, що з ними можна планувати, якщо це декомунізована продукція. Вони поки що зберігаються, а подальшу долю, не знаю, напевно, архітектори будуть визначати, історики. Наша функція їх зберегти, тому ми зберігаємо», – коментує заступник начальника управління комунального господарства міської ради Віталій Шевчук.

Усі пам’ятні знаки та дошки поки залишаються на зберіганні, зазначила у телефонній розмові і заступниця міського голови Світлана Ольшанська.

Нагадаємо,19 лютого 2016 року міський голова Сергій Сухомлин підписав розпорядження про перейменування 87 вулиць і провулків та демонтаж 19 дощок і пам'ятних знаків, які підпадають під закон про декомунізацію.

Як повідомляв Житомир.info, 21 лютого 2014 року близько першої години ночі у Житомирі повалили гранітний пам'ятник Леніну на площі Соборній. Ввечері 25 лютого 2014 року активісти «Правого сектору» звалили з постаменту погруддя Карла Маркса, яке розташовувалось на розі вулиць Велика Бердичівська – Театральна. 4 липня 2016 року у центрі міста демонтували пам’ятний знак на честь нагородження Житомира Орденом Червоного Прапора по вулиці Перемоги.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пам'ятник погруддя бюст Ленін Маркс Пархоменко декомунізація "Зеленбуд"  
Матеріали по темі