Місто

​У міській раді нагадали житомирянам, як заощадити на вартості проїзду в громадському транспорті

20 липня 2020, 17:59

На одну гривню дорожче при розрахунку банківською карткою і на дві при розрахунку готівкою - з 1 серпня запрацюють нові правила оплати проїзду в громадському транспорті Житомира. За словами заступника Житомирського міського голови Олександра Шевчука, для тих, хто хоче заощадити, доступними варіантами для оплати проїзду є транспортна картка та «Картка житомирянина».

«Я б не говорив, що це підвищення вартості проїзду. Це швидше розрив вартості в частині оплати готівкою та банківською карткою. В нас залишається оплата проїзду на тому ж рівні при оплаті транспортною карткою та «Карткою житомирянина». Тут ніяких змін. При оплаті банківською карткою тариф збільшується на одну гривню. Банківська картка залишається для зручності, щоб не купувати транспортну, можливо. І оплата готівкою піднімається по відношенню до транспортної картки на дві гривні. Тобто, в тролейбусі 4 гривні залишається транспортною карткою. 5 гривень при розрахунку банківською карткою і 6 гривень готівкою. В маршрутних таксі і наших автобусах вартість проїзду - 6 гривень, банківською картою - 7 гривень і оплата готівкою - 8 гривень», - розповідає Олександр Шевчук.


За словами заступника міського голови, станом на зараз вже випущено понад 33 000 «Карток житомирянина».

«На сьогодні «Картка житомирянина» - це в першу чергу пільга для нашого пенсіонера та інваліда 3 групи. Міська рада фактично відшкодовує проїзд пільговиків комунальному підприємству. Тому ми зробили для пенсіонерів проїзд в комунальному електротранспорті проїзд безоплатним, в маршрутних таксі і в наших автобусах - 3 гривні без обмеження по часу. За наявності посвідчення для пенсіонерів з інших міст, або людям, які мають інші пільги, вартість проїзду залишається 3 гривні. Не потрібно буде платити повну вартість, це не буде 6 або 5 гривень. Це буде 3 гривні і у пенсіонера залишається пільговий проїзд. В автобусі пільговий проїзд залишається по посвідченню при обмеженні по часу - з 10-ї до 16-ї години. При посадці в маршрутні таксі та автобуси до 10-ї години та після 16-ї - повна вартість проїзд», - каже заступник мера Житомира.

Партнером міської влади в реалізації проєкту «Картка житомирянина» є державний банк «Ощадбанк». Впродовж кількох тижнів в соцмережах обговорювали ситуацію, коли містян, які вирішили оформити «Картку житомирянина», буцімто змушували стати клієнтами «Ощаду». Втім, у місцевому управлінні банку кажуть: ця ситуація сталась через непорозуміння.

«Працівники банку зобов’язані активно пропонувати послуги банку. Кожному клієнту, який отримує картку, ми даємо реквізити для того, щоб на цю картку здійснювались зарахування будь-яких виплат: соціальних, інших видів виплат, пенсії і так далі. В деяких відділеннях могли, скажімо так, більш жорстко, більш активно пропонувати. І в деяких клієнтів виникали питання. Наразі всі ці питання зняті. Якщо клієнт категорично каже, що мені виключно треба картка, я пільговик, я є в реєстрі, то ми, звісно, таку картку видаємо. Але разом з цим, клієнт повинен пам’ятати, що в будь-який момент будь-які зарахування на цю карту він все одно здійснювати зможе. З точки зору банку ми пропонуємо безкомісійне погашення комунальних платежів. Ну, і інші переваги, які мають наші клієнти. Наприклад, зменшення відсоткової ставки по іпотечному кредиту на 0.5%, або ж збільшення на 0,25% відсоткової ставки по депозиту по відношенню до базової ставки. Таку перевагу ми теж надаємо. Можливо, ці моменти будуть важливими для когось», - каже заступник начальника Житомирського обласного управління АТ «Ощадбанк» Микола Шульга.

У міській раді кажуть: із часом проєкт Картки житомирянина планують розвивати. Але в першу чергу її використовуватимуть як транспортний додаток.

«Ми вже зустрічались із, якщо не помиляюсь, з 5 мережами аптек, які говорили, що на цю карту можна додати ще й соціальний додаток: зробити її накопичувальною, або бонусною. Є ще декілька варіантів. Але основне наразі - працюємо в транспортному додатку, щоб налагодити її досконало, щоб вона працювала без збоїв. Якщо система буде нормально працювати, ми будемо рухатись далі. Поки деякі мережі йдуть нам на зустріч, вони впроваджують свої дисконтні карти, є свої системи накопичення і вони теж не проти з часом попрацювати із цим проєктом», - каже заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

Як повідомляв Житомир.info, на позачерговому засіданні міськвиконкому 28 травня ухвалили рішення: з 1 серпня 2020 року в Житомирі підвищується вартість проїзду в громадському транспорті при оплаті готівкою та банківською картою, а при розрахунках «Карткою житомирянина» та «Транспортною карткою» тариф залишиться незмінним.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: громадський транспорт проїзд картка житомирянина  
Матеріали по темі