Місто

В Житомирі з 1 серпня подорожчає проїзд у громадському транспорті, але не для всіх

28 травня 2020, 11:53

З 1 серпня 2020 року в Житомирі підвищиться вартість проїзду в громадському транспорті при оплаті готівкою та банківською картою, а при розрахунках «Карткою житомирянина» та «Транспортною карткою» тариф залишиться незмінним.

Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні міськвиконкому 28 травня.

«З 10 січня поточного року у нас введений перший етап підняття тарифу на проїзд в громадському транспорті, зокрема, готівкою в автобусах було 7 гривень, безготівково – 6 грн і по «Карточці житомирянина» - 6 грн, в електротранспорті, відповідно, - 5 грн і 4 грн. Динаміка надходжень була позитивна до середини березня, до введення карантину, а за половину березня, квітень та травень ТТУ недоотримало з пасажирів фактично 12 млн грн», - поінформував начальник управління транспорту і зв’язку Костянтин Підпокровний.

Нижче – діаграми динаміки оплати проїзду в електротранспорті та безготівкової оплати в автобусах

Начальник управління нагадав, що другий етап підвищення тарифів на проїзд у транспорті мав би почати діяти з 1 червня: в автобусах вартість проїзду мала становити 10 грн готівкою, 8 грн безготівково, 6 грн «Карткою житомирянина»; в електротранспорті, відповідно, - 8 грн, 6 грн і 5 грн. Пенсіонери за віком мали б платити при розрахунку «Карткою житомирянина» 3 грн.

«Даним проєктом рішення, фактично, пропонується залишити вартість проїзду при оплаті «Карткою житомирянина» та «Транспортною карткою» в електротранспорті 4 грн, в автобусах 6 грн, як це було і досі. Безготівково, тобто банківською картою оплата буде 7 грн в автобусах та 5 грн в електротранспорті, готівкою, відповідно, 8 грн та 6 грн», - пояснив начальник управління транспорту.

Мер Сергій Сухомлин пояснив, що основне завдання – максимально перейти на безготівковий розрахунок.

«Обслуговування банківської карти для підприємства (ТТУ) дорожче, бо банки беруть комісію. Тому, щоб стимулювати людей переходити чи на «Транспортну карту» чи на «Картку житомирянина» робиться цей розрив», - наголосив Сухомлин.

Також з 1 серпня пенсіонери, які не матимуть «Картки житомирянина» будуть платити в трамваях і тролейбусах 3 гривні. Мер наголосив, що житомирські пенсіонери мають два місяці для того, що забрати в банку вже виготовлені «Картки житомирянина», яких там зараз лежить 6 тисяч.

«В нас більше 60 тисяч пільговиків, пенсіонерів за віком – 35 тисяч, на руки вже видано в банку трохи більше ніж 28 тисяч карток. В нас також є резерв в 20 тисяч «Транспортних карток», щоб забезпечити попит, який збільшиться. В нас є майже два місяці на інформаційну кампанію і щоб збільшити кількість точок поповнення «Транспортних карток» і «Карток житомирянина»: зараз працює з відділеннями «Укрпошти» та іншими мережами, щоб збільшити кількість таких точок», - доповів начальник управління транспорту.

Нагадаємо, заступник мера Олександр Шевчук анонсував розгляд на засідання виконкому 28 травня питання щодо диференціації тарифу на проїзд у громадському транспорті Житомира.

Як повідомляв Житомир.info, рішення про підвищення тарифів на проїзд виконавчий комітет Житомирської міської ради ухвалив 5 грудня 2019 на черговому засіданні. 12 грудня на сайті міської ради оприлюднили рішення міськвиконкому з новими тарифами та двоетапним підвищенням вартості – з 10 січня та з 1 червня 2020 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком транспорт тариф Підпокровний автобус ТТУ тролейбус  
Матеріали по темі