Влада

Земельні «конфлікти інтересів» на сесії Житомирської міської ради: хто з депутатів що отримав

30 July 2020, 16:21

На черговій сесії Житомирської міської ради 30 липня за чотири години депутати розглянули майже 40 питань, з яких 12 були «земельними». Саме під час розгляду питань щодо землі народні обранці кілька разів заявляли про «конфлікт інтересів», при цьому прізвища депутатів зазвичай були не в оприлюднених перед сесією проєктах рішень, а у пропозиціях, за які голосували без обговорення.

Під час розгляду проєкту рішення «Про надання дозволу громадянам на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» погоджувальна рада та постійна комісія з питань містобудування, архітектури та землевпорядкування (очолює депутат від БПП Микола Янушевич – ред.) рекомендувала доповнити його додаток пунктом «Тичина О.С., Тичина В.А., вул. Євгена Рихліка, 11-а». До матеріалів погоджувальної ради додавалася заява, яку депутат з фракції Опозиційного блоку Володимир Тичина подав 27 липня 2020 року щодо дозволу на розробку проєкту землеустрою земельної ділянки орієнтовною площею 0,18 га під складовою частиною об’єкту нерухомості».


Перед розглядом питання «Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельних ділянок у м.Житомирі» про конфлікт інтересів заявив голова фракції ВО «Батьківщина» Геннадій Забродський, пояснивши, що один з пунктів стосується його дружини та тещі. Мова йде про орендовану ділянку на вул. Яна Охоцького,30 та окремий додаток до проєкту рішення – список громадян, яким передаються в оренду земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку.

Наступним про конфлікт інтересів заявив депутат від Опозиційного блоку Василь Кучик: його питання було додатковим до проєкту рішення «Про продаж суб’єктам земельних відносин ділянок несільськогосподарського призначення в м.Житомирі, на яких розміщені об’єкти нерухомого майна заявників. За рекомендацією погоджувальної ради та земельної комісії Кучику дозволили викупити земельну ділянку площею 0,0034 га на вул.Івана Кочерги, 11-а. За землю в центрі міста депутат має сплатити 44 тис. 706,26 грн.

Зазначимо, Господарський суд Житомирської області ухвалою від 22 червня 2020 року відкрив провадження у справі за позовом місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Житомирської міської ради, в якому прокурор просить: визнати за Житомирською міською територіальною громадою в особі Житомирської міської ради право власності на приміщення, яке розташоване за адресою: м.Житомир, вул.Івана Кочерги, 11, загальною площею 24 кв.м. за реєстраційним номером в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 93874718101; скасувати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запис про право власності №4161716.

Перед розглядом проєкту рішення «Про затвердження документації із землеустрою та надання права користування земельними ділянками суб’єктам господарювання» про конфлікт інтересів заявив депутат від ВО «Батьківщина» Сергій Пидюра: за пропозицією погоджувальної ради та земельної комісії йому погодили технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки площею 0,3789 га на вул. Перемоги, 24 та надання права користування – оренда на 5 років. Відповідне клопотання депутат подав 22 липня 2020 року.

Ще одне земельне питання мало опосередковане відношення до депутата від Опоблоку Володимира Тичини: за рекомендацією земельної комісії проєкт рішення «Про розгляд клопотань суб’єктів земельних відносин стосовно надання дозволів на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» хотіли доповнити пунктами стосовно ПП «Парк Крошенський». Приватне підприємство у своїй заяві від 27 липня 2020 року просило надати дозвіл на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення в оренду двох земельних ділянок: 0,9 га для рибогосподарських потреб та 1,1 га для облаштування та догляду за прибережними смугами.


Зазначимо, що приватне підприємство «Парк Крошенський» було зареєстроване в квітні 2018 року, керівник та співзасновник – Вигівський Дмитро Георгійович. Він також є керівником ПП «Комерційне автотранспортне підприємство – 0638», яким до червня 2019 року керував депутат міської ради, підприємець Володимир Тичина.

Питання щодо землі ПП «Парк Крошенський» депутати не підтримали – «за» проголосували лише четверо. Втім, директор департаменту містобудування та земельних відносин Ігор Блажиєвський зауважив, що підприємство виправить своє прохання і знову буде звертатися до міської ради. Також депутати пригадали, що ще в лютому 2016 року Житомирська міська рада надала дозвіл комунальному підприємству «Парк культури та відпочинку ім. Ю.Гагаріна» розробити проєктну документацію використання земельної ділянки орієнтовною площею 2,5 га землі, за адресою: м. Житомир, між пров. Прудним та вул. Щорса (зараз – Покровська), але з'ясувати чи розроблена документація на сесії не вдалося.

Як повідомляв Житомир.info, влітку 2016 року на Крошні приватний ЖЕК №4, яким керує депутат Володимир Тичина, облаштував парк відпочинку з платними катамаранами та альтанками.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада сесія земля депутат Кучик Пидюра Забродський Тичина  
Матеріали по темі