Події

​За два літні місяці у Житомирській області поліція склала 71 протокол за розпиття алкоголю неповнолітніми, ще 40 - на дорослих за споювання дітей

31 липня 2020, 14:02

Упродовж двох літніх місяців в Житомирській області поліцейські задокументували 125 порушень, пов’язаних з дітьми та алкоголем.

Про це 31 липня повідомила пресслужба ГУНП в Житомирській області.

«Найбільша кількість адміністративних протоколів складені на дорослих і стосувались продажу неповнолітнім алкогольних напоїв або доведення їх до стану сп’яніння», - йдеться у повідомленні.

У ході профілактичних рейдів поліції під час літнього відпочинку школярів і студентів правоохоронці здійснюють роз’яснювальну роботу щодо обов’язкового дотримання антиалкогольного законодавства, а також контролюють виконання карантинних обмежень молоддю.

«Упродовж двох літніх місяців наші працівники у різних районах області склали загалом 125 адміністративних відповідних протоколів, 71 з них – стосовно неповнолітніх за розпивання спиртного у публічних місцях (ст. 178 КУпАП). Профілактичні бесіди проводимо як з молоддю, так і з їх батьками. Інспектори наголошують дорослим на суворішому контролі за дитячим дозвіллям під час шкільних канікул», - розповіла начальниця підрозділу ювенальної превенції ГУНП Житомирщини Наталія Гончарук.

Серед інших задокументованих правопорушень 54 стосувались дорослого населення. 13 адміністративних матеріалів складені відносно продавців продмагазинів, які реалізували неповнолітнім особам алкогольні напої. Такі випадки зареєстровані у Житомирі та районі, на Бердичівщині, Коростенщині, Малинщині, Олевщині, Звягельщині, Чуднівщині, у Радомишльському та Черняхівському районах.

41 протокол оформлений на дорослих, які сприяли вживанню дітьми спиртного. Випадки доведення неповнолітніх до стану сп’яніння (ст. 180 КУпАП) задокументовані у різних районах області і стосувались як безпосередньо батьків або осіб, що їх замінюють, так і повнолітніх, з якими товаришують підлітки.

«Правоохоронці закликають громадян відповідальніше ставитись до визначених законодавством норм і правил поведінки, особливо якщо мова йде про належне виховання дітей і їх безпеку. Будьте прикладом для молоді: не порушуйте і не сприяйте вчиненню протиправних діянь дітьми і підлітками», - зазначили в поліції.

Як повідомляв Житомир.info, у лютому 2020 в Чуднівському районі тітка-опікун побила 14-річну дівчинку, яка відмовилась принести їй алкоголь.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: алкоголь дитина неповнолітній штраф продаж алкоголю  
Матеріали по темі