Влада

В Україні хочуть посилити контроль за самоізоляцією та ретельніше відслідковувати контакти хворих на COVID-19

10 August 2020, 14:13

Під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 10 серпня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

«Обговорювалися, зокрема, питання зміни стратегії боротьби з COVID-19, збільшення тестування населення, посилення контролю за дотриманням умов самоізоляції та відслідковування можливих контактів», - йдеться у повідомленні.

Денис Шмигаль зазначив, що, у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації, Уряд запроваджує щоденну роботу державної комісії ТЕБ та НС та посилює заходи контролю за дотриманням правил карантину.

За словами прем’єр-міністра, до 15 вересня 2020 року кількість щоденних ПЛР-тестувань має збільшитися до 30 тисяч. Також має бути запроваджена категоризація осіб, що тестуються.

«Нам потрібно обов’язково окремо маркувати тести представників Нацполіції, лікарів, учителів та деяких інших категорій працівників. Так ми зможемо отримати більш детальну статистику та розуміння, в яких категоріях хвороба поширюється швидше», - зазначив глава Уряду.

Ще одним завданням Уряду, як відзначив Денис Шмигаль, має бути удосконалення так званої системи «Виявлення-тестування-ізоляція-контакти». Зокрема, створення системи відслідковування контактних осіб шляхом опитування.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що, станом на сьогодні, на самоізоляції перебуває понад 28 тисяч активних хворих на COVID-19 та майже 100 тисяч контактних осіб.

«В середньому, на кожен випадок ми маємо по 4-5 контактних осіб. Важливо, щоб усі без винятку люди, які є контактними, перебували на самоізоляції згідно з встановленими правилами через використання додатку «Дій вдома», - підкреслив Максим Степанов.

За результатами позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прем’єр-міністр доручив:

опрацювати механізм відрядження епідеміологів Держпродспоживслужби до лабораторних центрів МОЗ для проведення епідемічних розслідувань;

керівникам ОДА і Міністерству охорони здоров’я активізувати роботу щодо збільшення кількості ліжкомісць із підведеним киснем у лікарнях другої хвилі приймання хворих на COVID-19. Зараз у таких лікарнях наявно 10,3 тис. ліжкомісць, а також 1442 апарати штучної вентиляції легень;

Національній поліції щоденно під час засідання Комісії надавати звітність про проведені перевірки щодо дотримання карантинних правил;

Міністерству цифрової трансформації щоденно надавати інформацію щодо кількості встановлень додатку «Дій вдома».

Фото з Урядового порталу

Нагадаємо, на брифінгу 10 серпня начальник управління охорони здоров’я ОДА заявив, що ситуація з поширенням коронавірусної інфекції в Житомирській області не покращується, за тиждень зафіксовано більше п’яти летальних випадків. За даними Житомирського обласного лабораторного центру станом на ранок 10 серпня в області всього зафіксовано 2154 випадки COVID-19, одужало всього 1524 людей, померло 43.

Як повідомляв Житомир.info, станом на ранок 10 серпня в Україні за добу COVID-19 підтвердили у 1008 пацієнтів, загалом в Україні вже 81 957 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1 922 летальні, 44 359 пацієнтів одужало.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ коронавірус Шмигаль самоізоляція  
Матеріали по темі