Суспільство

Директор житомирського УТМР, у якого хочуть конфіскувати оленів і муфлонів, збирається оскаржувати рішення суду

25 серпня 2020, 10:17

У Житомирській області приватне мисливське господарство незаконно утримує у вольєрі диких тварин. Це виявили екологи під час перевірки. Звернулися до суду, який зобов’язав тварин вилучити. А от їхні власники твердять, що припису екологів не отримували, оленів купили законно, тому оскаржуватимуть рішення.

Про це йдеться в сюжеті ТСН від 23 серпня.


Відео ТСН

Щоранку єгері кличуть на сніданок косуль, оленів, ланей, муфлонів. Старший єгер мисливського господарства ТОВ УТМР показав повні кукурудзи годівниці.

«Пшеницю даємо, овес даємо, кукурудзу цілою», – кажуть єгері.

Начебто все в цьому господарстві ідеально. Але в цьому не впевнений мисливець Віктор Дмітрієв. Вважає, що тут диких тварин тримають на голодному пайку, а, можливо, і відстрілюють просто у вольєрі.

Доказів, що тварин відстрілюють, Віктор не мав. Тож поскаржився у Державну екологічну службу. Екологи знайшли порушення. Тваринам не вистачає води, і на них власники не мають документів.

«Суд виніс постанову, в якій визнав винним керівництво ТОВ УТМР і виніс штраф у вигляді 510 грн та наказав конфіскувати цих тварин», – повідомив головний спеціаліст відділу тваринного світу та біоресурсів Павло Загурський.

Один із співвласників приватного мисливського господарства, а за сумісництвом – голова товариства мисливців і рибалок Житомирщини, Павло Лайчук запевняє, що екологи не мали права їх перевіряти.

«Я тільки взнав з Інтернету про то, що відбувся суд. Я мав право не допустити цю перевірку на об'єкт, тому що вона проводилась в період пандемії, але нам нема що ховати», – сказав він.

Тварин завезли у вольєр на початку року, каже співвласник господарства. Купили їх на Київщині, за договірною ціною. Твердить: усі документи на тварин є, кормів вдосталь. І хоч є рішення суду про вилучення, оскаржуватимуть його у суді.

«Я надав документи, що наші звірі перебувають законно, і ні в якому разі ми не дамо звіра вилучити, тому що він набутий за певний кошт», – заявив Павло Лайчук.

Екологи ж запевняють, що тварин у приватному вольєрі не залишать. Передадуть у заказники Державного лісового господарства. Це лише питання часу.

Як повідомляв Житомир.info, 14 серпня 2020 року пресслужба Держекоінспекції Поліського округу інформувала, що екологи перевірили ТОВ «Українське товариство мисливців і рибалок» та виявили вольєр, в якому утримувались дикі тварини: олені, муфлони, лані. Екологи стверджували, що у товариства були відсутні документи, які б підтверджували набуття тварин у приватну власність. За рішенням суду, тварини повинні бути конфісковані, а УТМР повинен сплатити 500 грн штрафу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: екологія еколог тварина муфлон олень лань вольєр УТМР штраф суд  
Матеріали по темі