Місто

​Заступник мера пояснив, чому вулиці Житомира вкотре затопило після зливи

26 серпня 2020, 14:08

25 серпня надвечір у Житомирі пройшла сильна злива і, традиційно, частину вулиць міста затопило, а користувачі соцмереж активно публікували відео із «житомирською Венецією». У міській раді пояснюють: причин, чому зливостоки не впорались із навантаженням, одразу декілька.

«Я вважаю, що це проблема не тільки міста Житомир, а всіх міст України насправді. Всі наші зливостоки побудовані 50-60 років тому, але справа навіть не в цьому. Справа в тому, що, в першу чергу, коли випадає півмісячна норма опадів за три години, то, звісно, не впорається жодна каналізація в світі. Справа також ще й в тому, що наближається осінь, почало опадати листя. І з 18 години до 23 години наші комунальні служби вчора працювали з кожним зливостоком, прочищали. Бо все стікало і це листя закривало решітки. Проблема полягає і в цьому: та кількість людей, яка є в комунальних службах, не здатна повністю закрити проблему. Але ми знаємо декілька точок, де найбільші проблеми. Це район Промавтоматики, район перехрестя Покровської та Грушевського та район вулиці Перемоги. Якщо ви бували на вулиці Перемоги, то там в дві каналізаційні решітки зливається одразу вода з майже трьох вулиць. Не так вже й просто прийняти такий потік води», - пояснює заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.


Загальна протяжність зливової каналізації на вулицях Житомира близько 200 кілометрів, тож на заміну одразу всіх комунікацій не вистачить коштів. Тому міняти зливостоки планують відрізками.

«При реконструкції будь-якої вулиці ми розглядаємо питання технічного обстеження трубопроводів: які є в наявності, які матеріали використані, щоб розуміти, чи потрібно проводити капітальні ремонти. І в тих випадках, де не потрібні капітальні ремонти, асфальт кладеться без руйнування асфальтобетонного покриття. Там, де необхідно поміняти водогін, каналізацію, теплові мережі, як наприклад, було в цьому році на Грушевського, то ми обов’язково підходимо до цього питання з технічної точки зору. Але якщо ми міняємо всі мережі, то це мільйони і мільйони гривень. І без належного співфінансування держави ні один міський бюджет ані Києва, ані Житомира, ані Вінниці такі суми сам потягнути не зможе», - каже Сергій Кондратюк.

Як повідомляв Житомир.info, надвечір 25 серпня рясний дощ з грозою затопив вулиці Житомира.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дощ злива потоп каналізація  
Матеріали по темі