Місто

​Льонокомбінат та завод верстатів-автоматів: який вигляд мають занепалі підприємства на околиці Житомира

31 August 2020, 16:00

Житомирський льонокомбінат - велике підприємство, яке працювало в місті з 1961 року. В середині 80-х років минулого століття Житомирський льонокомбінат вважався одним з найперспективніших підприємств текстильної галузі України, але згодом після 1991 року підприємство почало занепадати. У 2008 році економічна криза ускладнила становище комбінату, приміщення почали розпродавати, а обладнання демонтувати на металобрухт. Нині територія підприємства і промислові корпуси - суцільні руїни.

Житомирський завод верстатів-автоматів - ще одне велике промислове підприємство Житомира. Завод почав свою роботу в 1975 році. Для розміщення робітників заводу був побудований жилий мікрорайон «Польова» на східній околиці Житомира. В 1995 році Кабінет Міністрів України прийняв рішення про приватизацію заводу, в 1997 році завод було включено до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки України, а в 1998 році завод був офіційно визнаний банкрутом. У 2013 році підприємство вже практично не функціонувало, у 2014 заводське обладнання почали розкомплектовувати на металобрухт.


Який вигляд мають руїни одного з найперспективніших текстильних підприємств минулого століття Житомирського льонокомбінату, дивіться у фоторепортажі від 4 березня 2016 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: льонокомбінат завод вертсатів-автоматів підприємство руїни  
Матеріали по темі