Місто

​СБУ звернулась до мера Житомира з приводу аварійності Київського мосту: стан споруди підвищує її уразливість до терактів та диверсій

2 September 2020, 13:20

Управління Служби безпеки України в Житомирській області звернулося до мера Житомира Сергія Сухомлина з приводу незадовільного стану Київського мосту, що пролягає над залізничними коліями.

Лист, датований 20 серпнем 2020 року та підписаний начальником управління СБУ в області Сергієм Лисаком, 2 вересня опублікував на своїй сторінці у фейсбук член міської комісії з безпеки дорожнього руху Роман Кравчук.

«На Міську комісію з безпеки дорожнього рух, яка раніше відмовилась обмежувати рух фур по Київському шляхопроводу, винесли звернення вже управління Служби безпеки України Житомирської області до міського голови Житомира Сергія Сухомлина з формулюванням «щодо усунення передумов до подій в автодорожній сфері», - написав Роман Кравчук.

У листі СБУ міститься чітке обґрунтування незадовільного стану Київського мосту в Житомирі, що експлуатується з 1957 року, а востаннє капітально ремонтувався у 1977 році:

- в місцях об'єднання балок поперек мосту діафрагмами відсутній захисний шар бетону, оголена і поржавіла арматура діафрагм і закладні деталі, на двох крайніх балках з боку сторін шляхопроводу оголена і поржавіла робоча арматура, захисний шар бетону зруйнований.

- в прольоті N3-4 похилі тріщини в опорній зоні крайніх балок (крайня права смуга в напрямку м. Житомир, по якій рухаються вантажні автомобілі).

- поперечні тріщини в асфальтобетоні над опорами шляхопроводу свідчать про руйнування деформаційних швів.

- гідроізоляція проїжджої частини шляхопроводу відсутня (зруйнована за час експлуатації), внаслідок чого вода проникає на опори і поступово їх руйнує.

- залізобетонні плити, що з’єднують балки з крайніми балками проїжджої частини на 70% непридатні для подальшої експлуатації (тріщини, розломи, вилужування бетону). При цьому, навантаження на шляхопровід щороку зростає, в тому числі через будівництво поблизу ТРЦ «Епіцентр».

«Враховуючи викладене, неконтрольована виснажлива експлуатація штучної споруди, без проведення необхідних робіт з капітального ремонту, може призвести до її руйнування, припинення транспортного сполучення та настання інших тяжких наслідків. Крім того, існуючий стан споруди підвищує її уразливість в терористичному та диверсійному плані», - йдеться у листі СБУ, в якому радять вжити заходи реагування, зокрема, звернутися до Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА щодо фінансування необхідного обсягу робіт.Фото зі сторінки Романа Кравчука

Який вигляд має та в якому стані перебуває Київський міст через залізницю в Житомирі, дивіться у відео від 21 серпня 2020.

Як повідомляв Житомир.info, реконструкція Київського мосту коштуватиме майже 200 млн грн, влада Житомира сподівається на співфінансування держави.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Київський міст шляхопровід залізниця капремонт реконструкція аварійність  
Матеріали по темі