Суспільство

Держпродспоживслужба виявила рослинні жири у маслі, виготовленому на заводі в Житомирській області

29 September 2020, 13:31

У солодковершковому маслі, виготовленому на «Рихальському заводі сухого молока», що в Житомирській області, виявили рослинні жири. Масло, яке не відповідало маркуванню, продавалося у магазинах, а також використовувалось у харчуванні дітей у школах і садочках.

Про це йдеться у повідомленні на сайті головного управління Держпродспоживлужби в Житомирській області від 28 вересня.

«Відповідно до листів головних управлінь Держпродспоживслужби у Волинській, Одеській та Миколаївській областях в продукції ТОВ «Рихальський завод сухого молока» (далі ТОВ «РЗСМ») при лабораторних дослідженнях молочної продукції (масла солодковершкового), відібраної при здійсненні заходів державного контролю, виявлено порушення маркування – продукція не відповідає параметрам, вказаним на пакуванні. При дослідженні виявлялись немолочні жири, в т.ч. рослинні. Продукція відбиралася як в реалізаційній мережі, так і в шкільних та дошкільних навчальних закладах», – йдеться у повідомленні.

Проби масла відібрали і на заводі. У зразках також виявили немолочні жири. Тож підприємство оштрафували та видали розпорядження про призупинення обігу партії масла.

«Керуючись ч 4 ст.18 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» від 18.05.2017 р. № 2042-VIII (далі Закон), у відповідності до вищезазначеної інформації на даному підприємстві ініційовано проведення заходу державного контролю з відбором зразків масла солодковершкового. За результатами лабораторного дослідження в одному із зразків масла Державним підприємством «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації та сертифікації» виявлено наявність немолочних жирів. Враховуючи, що ТОВ «РЗСМ» порушено вимоги п.2 ч.1 ст.6 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», 25.09.2020р. на підприємство накладено штрафні санкції та видано розпорядження про призупинення обігу даної партії масла. Адміністрацію підприємства зобов’язано провести процедуру відклику», – зазначають у Держпродспоживлужбі.

Зазначимо, що на сайті ТОВ «Рихальський завод сухого молока» вказано, що підприємство знаходиться у селі Рихальське Ємільчинського району Житомирської області. У розділі «Продукція» на сайті сказано, що «вершкове масло виготовляється виключно з високоякісної сировини (свіжих пастеризованих вершків без додавання рослинних жирів)».

Нагадаємо, у вересні 2019 року інспектори Брусилівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області виявили фальсифікат солодковершкового масла, що було виготовлене на Львівщині.

Як повідомляв Житомир.info, 11 грудня 2018 року пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області інформувала, що у декількох областях України виявили фальсифіковане масло, яке постачалося з Житомирської області. Масло, що не відповідало нормам, надходило, зокрема, і в дитячі садочки різних регіонів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: масло Держпродспоживслужба маркування. 
Матеріали по темі