Суспільство

Стратегічні ініціативи Поліського національного університету в дії

2 жовтня 2020, 10:46

Нещодавно Житомирський національний агроекологічний університет змінив свою назву на Поліський національний університет. Спостерігаючи за масштабною трансформацією навчального закладу у всіх сферах протягом останніх років стає зрозуміло, що така зміна не була простою формальністю. Вже сьогодні практичні кроки з реалізації стратегії розвитку університету характеризують як «Поліський прорив», маючи на увазі активну реалізацію навчальним закладом ряду ініціатив, спрямованих не лише на власний розвиток, а й на вирішення стратегічно важливих для Житомирщини і всієї держави проблем.

Нагадаємо, що протягом останніх років Поліський національний університет спільно з відповідними органами державної влади і місцевого самоврядування ініціював та забезпечив проведення І регіонального Форуму «Житомирщина – територія можливостей», Національного форуму «Корольов. Космос. Житомир», благодійного марафону «Разом за життя». Університет став ініціатором створення єдиного в державі регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», на базі якого проводиться відпрацювання інструментів і механізмів впровадження сучасних космічних та геоінформаційних систем і технологій для вирішення проблем національної безпеки, державного управління, регіонального розвитку.

4

Зокрема, на виконання Указу Президента України № 392/2020від 14 вересня 2020 року «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 вересня 2020 року «Про Стратегію національної безпеки України» та Указу Президента України №722/2019 від 30.09.2019 р. «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року» експертною групою Поліського національного університету розроблено проєкт Стратегії продовольчої безпеки України, який вже направлено на розгляд Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. На виконання розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації № 371 від 22.06.2020 року «Про запровадження інтегрованої системи охорони лісів від пожеж» університетом розроблено дорожню карту імплементації інтегрованої системи попередження та ліквідації лісових пожеж.

Також в Стратегію розвитку Житомирської області на період до 2027 року, затверджену рішенням Двадцять дев’ятої сесії VIІ скликання Житомирської обласної ради від 18.12.2019 р. № 1722 включено більше десятка проектів, безпосереднім виконавцем або співвиконавцем яких є університет.

Важливою складовою стратегії розвитку університету стало також питання академічної доброчесності, зокрема викорінення таких ганебних явищ як плагіат та хабарництво. Вирішення останньої проблеми університет активно і успішно забезпечує спільно з відповідними правоохоронними органами.

Отож, сьогодні Поліський національний університет стає не тільки сучасним закладом вищої освіти, але й потужним центром регіонального розвитку, діяльність якого спрямована на всебічний та динамічний розвиток Житомирщини.


Пресслужба Поліського національного університету

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Поліський національний університет ПНУ  
Матеріали по темі