Здоров'я

​У Житомирі створять додаткові ліжкомісця для хворих на коронавірус

13 October 2020, 13:46

У Житомирських міських лікарнях №1 та №2 створять додаткові ліжкомісця для хворих на коронавірус. Про це під час брифінгу 13 жовтня повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Ми проводили вже дві наради, на цьому і наприкінці минулого тижня, з головними лікарями, з директорами наших лікарень і відпрацювали наступні етапи відкриття додаткових ліжок. Зараз лікарня №1 буде відкривати додаткові ліжка, збільшувати їх до 200, а лікарня №2 - до 160. І на другому етапі ми розглядаємо можливість залучення до прийняття пацієнтів до корпусу дитячої лікарні, бо ми розуміємо, що тут потрібно докладати всіх зусиль, для того, щоб забезпечити лікування хворих. Другий момент, ми додатково розглядаємо відкриття приміщення для того, щоб люди, які пройшли кризовий період в лікарнях, їх можна було перевести, аби мати можливість додати додаткові ліжка для хворих середньої тяжкості і важких. Тут я хочу подякувати «Карітасу», який готовий віддати свій центр на 100 ліжок. Вчора ми там були і умови там гарні для того, щоб можна було і там приймати хворих, але потрібно, щоб держава дозволила це робити, бо це неліцензований медичний заклад. Ми вже зробили звернення від своєї комісії на обласну адміністрацію, обласний штаб. Ми звертаємось за допомогою до обласної лікарні, яка навесні обіцяла, що в разі необхідності може відкрити 300 ліжок», – каже Сергій Сухомлин.


У лікарнях, де приймають пацієнтів з Covid-19, не вистачає медичного персоналу, йдеться і про інфекціоністів, анестезіологів, терапевтів, медсестер. За словами міського голови, у разі погіршення ситуації, влада буде відкликати лікарів з відпусток, також за допомогою звертатимуться до Житомирського інституту медсестринства.

«Ми будемо звертатися навіть до інституту медсестринства для того, щоб допомогли і ми пропрацювали у разі збільшення кількості пацієнтів. Наступний етап - це буде відкликати лікарів з відпусток, таких у нас десь до 15% лікарів, будемо відкликати лікарів з відпусток і формувати бригади для того, щоб забезпечити нормальне лікування», – додає міський голова.

Також під час брифінгу повідомили, що у планах закупити 100 балонів кисню і кілька великих ємностей для його зберігання, аби сформувати резерв.

Нагадаємо, у Житомирі не планують закривати на карантин садочки, а канікули у школах розпочнуться лише за кілька днів до виборів.

Як повідомляв Житомир.info, станом на ранок 13 жовтня 2020 року в Житомирській області лабораторно підтверджено 8661 випадок коронавірусної хвороби. За останню добу виявили 197 нових інфікувань, зафіксували 4 летальні випадки: померли дві жінки та чоловік з Житомира, а також житель Бердичівського району. Загалом за період пандемії померли 153 особи.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус COVID-19 вірус лікарня пацієнт відділення ліжкомісця кисень  
Матеріали по темі