Місто

Місце, де кожен зможе взяти собі частинку Житомира: на пішохідній вулиці відкрилася крамничка «Сувеніри на Михайлівській»

16 жовтня 2020, 13:17

Будівлі з понад столітньою історією і відповідний дух старовини, гармонійно переплетений з подихом сучасності: затишні кафе, фонтан, барвисті парасольки… Це про єдину пішохідну житомирську вулицю – Михайлівську. Колоритна, компактна і самобутня, вона стала основною локацією загальноміських заходів, а ще місцем веселощів і територією душевних розмов за кавою. Вуличка полюбилася місцевим і вабить приїжджих.

Саме тут, на вулиці з практично первозданною архітектурою і водночас куточком, де вирує життя, нещодавно відкрилася крамничка «Сувеніри на Михайлівській», якої тут дійсно бракувало.

Картини і магніти з зображенням визначних житомирських будівель, що стали візитівкою міста, прикраси ручної роботи, виконані місцевими майстрами, книги тутешніх краєзнавців про Житомирщину – це ще не весь перелік продукції, яку можна знайти в магазині. Та й сама крамничка радше нагадує мистецьку студію, аніж звичайну точку продажу.

Розташувалася крамниця на першому поверсі відомого будинку Трибеля. Її власниця та авторка ідеї Валентина Романюк зізнається: намір відкрити магазин саме тут виношувала роками.

«Де, як не тут, на пішохідній Михайлівській, – усміхається Валентина. – Цю ідею я виношувала досить давно, а конкретно до цього приміщення придивлялася ще в 2013 році. І ось так сталося, що у 2020-му ідея втілилася в життя – 14 жовтня, у свято Покрови, відкрився наш магазин», – розповідає власниця.

Вона зазначає: у крамниці представлені не лише сувенірні товари, а й продукція інформаційного характеру.

«Це інформаційно-сувенірний магазинчик. Маємо листівки, брошури про Житомир. Наш відомий краєзнавець Георгій Павлович Мокрицький надав свою літературу про наш край. Також ми налагоджуємо співпрацю з екскурсоводами, аби надавати їхні контакти туристам і зацікавленим житомирянам. Є у нас література письменників Житомирщини. Невдовзі її стане ще більше. Загалом уся наша продукція стосується Житомира та області», – зауважує Валентина Романюк.

«Сувенірка», зібрана у магазині, приковує погляд, змушує зупинитися і розглядати деталі. На картинах і магнітах велично височіють Водонапірна вежа, будівля Магістрату, Мистецькі Ворота, місцеві храми. Здається, все таке знайоме, але й таємниче водночас.

З полиць усміхаються милі інтер’єрі ляльки, на манекен-бюстах красуються яскраві намиста, виконані в етнічному стилі, а також сплетені з «ягід»-бусинок.

Усі вироби виготовлені руками житомирських майстрів. Авторкою багатьох робіт є й сама Валентина Романюк – майстриня декору та художньої творчості.

Планується, що у «Сувенірах на Михайлівській» будуть представлені і роботи місцевих арт-шкіл та студій. До співпраці запрошуються майстри народної творчості.

Ще однією цікавинкою, що вабить до крамнички, є фотолокація біля входу. Нині її тема – «покровсько-гарбузова». Мотиви фотолокації оновлюватимуться в залежності від пори року або свята і слугуватимуть гарним тлом для світлин – будь то надворі строкате літо чи пізня монохромна осінь.

Знімки нової крамнички зі схвальними коментарями активно ширяться в соціальних мережах – містянам вона припала до душі. Адже для багатьох прогулянка улюбленою Михайлівською стає певною моральною підзарядкою, а не втратити її післясмак допоможуть сувеніри, пронизані енергетикою рідного міста. Кращого подарунка для близьких і рідних з інших регіонів та з-за кордону годі й шукати. А туристи, їдучи з Житомира, зможуть узяти з собою частинку його поліської душі.

Адреса магазину «Сувеніри на Михайлівській»: м. Житомир, вул. Михайлівська, 8/1 (перший поверх будинку Трибеля)
Графік роботи: щоденно з 11:00 до 20:00 год.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: магазин крамниця сувенір Михайлівська  
Матеріали по темі