Політика

У Житомирі в «день тиші» політичні партії та кандидати залишили «натяки» на білбордах і сітілайтах, а біля під’їздів висять плакати

24 жовтня 2020, 13:50

Відповідно до законодавства, переддень виборів є «днем тиші» – коли забороняється будь-яка агітація за кандидатів та політичні сили.

Про це 23 жовтня нагадало ГУ Нацполіції у Житомирській області.

«Стаття 54 Закону України «Про місцеві вибори» чітко визначає, що «передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування», – інформує поліція.

Напередодні дня голосування та в день голосування забороняється проведення масових акцій, концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів і телепередач чи інших публічних заходів на підтримку місцевої організації партії, кандидата, політичної партії, а також забороняються оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами таких публічних заходів.

Порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборчої агітації, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З сайту Нацполіції України

Попри вимоги закону, 24 жовтня, у «день тиші» перед днем голосування на місцевих виборах, у Житомирі на деяких електроопорах, інформаційних дошках біля під’їздів будинків, а також на дверях продовжують висіти агітаційні матеріали за кандидатів та партії. Близько півдня 24 жовтня такі «агітки» читачі помітили у багатоквартирних будинках на вулиці Івана Мазепи.

Плакати з обличчями деяких кандидатів та передвиборчими тезами висять і на зупинках громадського транспорту, зокрема, на Великій Бердичівській.

А от на білбордах та сітілайтах кандидати і партії залишили прозорі «натяки». З носіїв зовнішньої реклами суб’єкти виборчого процесу закликають виборців прийти на голосування, використавши кольорову гаму, яка легко «прочитується».

Білборди і сітілайти з «натяками» читачі зафіксували, зокрема, у центрі міста – між майданом Соборним та вулицею Театральною, – на вулицях Київській та Покровській.

Зазначимо, що близько 12:30 год. пресслужба ГУ Нацполіції у Житомирській області повідомила, що «наразі до поліції надійшло кілька повідомлень щодо можливих порушень, пов’язаних з продовженням ведення агітації».

Нагадаємо, станом на 24 жовтня з початку виборчої кампанії до поліції Житомирської області надійшло 90 заяв та повідомлень про порушення виборчого законодавства, в ЄРДР внесли відомості щодо 19 кримінальних проваджень.

Як повідомляв Житомир.info, Центральна виборча комісія на 25 жовтня 2020 року призначила перші вибори в 66 територіальних громадах Житомирської області, в тому числі – мера Житомира. 10 серпня у Житомирській області ЦВК утворила 17 виборчих комісій: обласну, районні та міські.14 серпня ЦВК призначила перші вибори депутатів районних рад, у Житомирській області обиратимуть до чотирьох райрад. В Житомирській міській ОТГ на місцевих виборах 2020 року буде 6 виборчих округів замість 42, для виборів депутатів обласної ради утворили 8 округів замість 64.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: політика вибори "день тиші" агітація кандидат партія  
Матеріали по темі