Події

У Житомирській області судили водійку, яка на Volkswagen травмувала бабусю і поїхала далі: призначили 3 роки в’язниці, але одразу амністували

29 жовтня 2020, 14:23

У Житомирській області суд виніс вирок жінці, яка у 2017 році, керуючи автомобілем, тяжко травмувала літню людину і поїхала з місця ДТП. Обвинувачену визнали винною у вчиненні кримінальних правопорушень та призначили 3 роки позбавлення волі. Проте на основі «Закону про амністію» водійку одразу звільнили від призначеного покарання.

Про це йдеться у вироку Баранівського районного суду, винесеному 20 жовтня 2020 року. У Єдиному державному реєстрі судових рішень вирок був оприлюднений 21 жовтня.

Подія сталася 13 серпня 2017 року в смт Миропіль Романівського району. Водійка автомобіля Volkswagen Passat наїхала на жінку, яка переходила дорогу. Пішохід отримала тяжкі травми. Водійка з місця ДТП поїхала.

«13 серпня 2017 року близько 20 години ОСОБА_1 керувала технічно справним автомобілем марки Volkswagen Passat (…). Рухаючись вказаним транспортним засобом в смт Миропіль Романівського району Житомирської області по вулиці Центральній зі сторони вулиці Вільшанської в напрямку вулиці Спортивної, маючи об`єктивну можливість виявити на прямій ділянці дороги небезпеку або перешкоду для руху, ОСОБА_1 в порушення вимог пункту 12.3 Правил дорожнього руху України (…), проявила неуважність до дорожньої обстановки та її змін, не вжила негайних заходів для зменшення швидкості руху аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об’їзду перешкоди та навпроти домогосподарства №70 по вулиці Центральній в смт Миропіль передньою лівою частиною автомобіля здійснила наїзд на пішохода ОСОБА_2, яка переходила дорогу з права на ліво по ходу руху автомобіля. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, пішохід ОСОБА_2 отримала тілесні ушкодження у виді: тупої поєднаної травми тіла у вигляді множинних саден голови, верхніх та нижніх кінцівок, закритого перелому кісток тазу, перелому 1 та 2 шийних хребців, які відносяться до тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя в момент спричинення», – йдеться у матеріалах суду.

Зазначено, що ОСОБА_1 «проявила байдужість і неповагу до права людини на життя (…), не вжила заходів для надання домедичної допомоги потерпілому, не викликала бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, не вжила інших заходів щодо доставки потерпілої до лікувального закладу, а також не повідомила про дорожньо-транспортну пригоду орган поліції, не вжила усіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, а натомість, з метою уникнення відповідальності за скоєне, на причетному до дорожньо-транспортної події автомобілі зникла з місця пригоди».

Водійка свою вину у вчиненні злочину визнала, розкаялася у вчиненому, стверджувала, що зробила для себе належні висновки та просила застосувати щодо неї п.«в» статті 1 Закону України «Про амністію у 2016 році».

На момент судового засідання, під час якого було винесено вирок, потерпіла, згідно з лікарським свідоцтва про смерть від 17.09.2020 року, померла в смт Миропіль у віці 87 років.

Представники потерпілої на судове засідання не з’явилися, хоч були поінформовані про нього. Тож суд розглядав справу без їхньої присутності.

Обираючи обвинуваченій міру покарання, суд врахував, що вона раніше не судима, має на утриманні трьох неповнолітніх дітей (2005, 2009, 2014 років народження), доглядає особу, яка є інвалідом 1 групи, за місцем проживання характеризується виключно з позитивної сторони.

Скріншот з вироку суду

Врешті, суд ухвалив: ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 286; ч. 1 ст. 135 КК України, та призначити їй покарання:
- за ч. 2 ст. 286 КК України у виді 3 років позбавлення волі, з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 1 рік;
- за ч. 1 ст. 135 КК України у виді 1 року позбавлення волі.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_1 3 роки позбавлення волі, з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 1 рік. Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили не обирати»

Однак, на підставі п. «в» ст. 1 Закону України «Про амністію у 2016 році», ОСОБА_1 звільнили від відбування призначеного основного та додаткового покарання.

Пунктом «в» ст. 1 Закону України «Про амністію у 2016 році» передбачено можливість звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, осіб, визнаних винними у вчиненні необережного злочину, який не є особливо тяжким відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, не позбавлених батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, яким не виповнилось 18 років.

Як повідомляв Житомир.info, в ніч на 12 травня 2018 року в Баранівці п’яний водій на Opel Omega збив на смерть 45-річного велосипедиста. У 2020 році водія, який скоїв смертельну ДТП, засудили до трьох років позбавлення волі та і зобов’язав платити «аліменти» дочці загиблого.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вирок суд ДТП Романівський район  
Матеріали по темі