Влада

Міністр охорони здоров’я про «карантин вихідного дня»: працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки та АЗС

9 листопада 2020, 12:22

Міністр охорони здоров’я пропонує запровадити в Україні «карантин вихідного дня», щоб збити «хвилю» хвилю розповсюдження COVID-19.

Про це на брифінгу 9 листопада сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«У вихідні дні, щоб з 00 годин суботи до 00 годин понеділка у нашій країні працювали виключно продуктові магазини, аптеки, залишився працювати транспорт, автозаправочні станції, ветеринарні аптеки. Все решта, що стосується ресторанів, або кафе, або інших закладів громадського харчування – щоб вони працювали виключено «на винос». Що стосується решти магазинів, торгово-розважальних центрів – ми рекомендуємо, щоб вони в суботу-неділю були зачинені. Це стосується і решти розважальних закладів, будь-яких розважальних подій, інших подій, щоб вони в суботу й неділю не відбувалися», - сказав Максим Степанов.

Він пояснив, що таким чином планують розірвати «ланцюг передачі хвороби».

«Якщо в суботу-неділю нічого не працює, то кількість контактів між людьми в ці два дні буде на мінімальному рівні, це будуть виключно контакти між своєю родиною. І це нам дасть змогу збивати «хвилю» розповсюдження коронавірусної хвороби в ці два дні. Така пропозиція від Міністерства охорони здоров’я пов’язана з тим, що ми хочемо знайти максимальний баланс, не зупиняючи повністю всю економіку», - наголосив міністр.

Нагадаємо, в Житомирі 9 листопада мітингують підприємці, виступаючи, зокрема, й проти «карантину вихідного дня».

Як повідомляв Житомир.info, з 9 листопада 2020 року почали діяти нові обмеження щодо карантинних зон в Житомирській області, де всі міста та райони – в «червоній» зоні. Зокрема, в Житомирі, Бердичеві, Коростені, Малині та Новограді-Волинському не забороняють роботу магазинів та закладів громадського харчування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: карантин МОЗ Степанов коронавірус  
Матеріали по темі