Влада

Суд не поновив на посаді директора Житомирського ОЦЗ, якого звільнили через будівництво центру зайнятості на Польовій

12 листопада 2020, 15:20

Житомирський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Іщенка Ігоря Григоровича щодо поновлення на посаді директора Житомирського обласного центру зайнятості з 05.07.2019 року та стягнення з Державного центру зайнятості моральної шкоди у розмірі 10 тис. грн.

Відповідне рішення адмінсуд ухвалив 2 листопада 2020 року.

З позовом до Державного центру зайнятості про скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди, Іщенко звернувся до суду в травні 2020 року. Ухвалою від 20 травня окружний адміністративний суд відкрив провадження у зазначеній справі.

Скріншот рішення суду

В матеріалах суду зазначається, що підставою для звільнення Ігоря Іщенка стало самовільне підписання додаткової угоди з ПП «Елітбуд-1», яке зводило приміщення Житомирського міського центру зайнятості на Польовій, що унеможливило стягнення пені за несвоєчасне виконання грошового зобов`язання у період дії договору підряду на суму 777 тис. 543,44 грн.

«Обставини даного звільнення пов`язані з тим, що відповідно до договору підряду від 06.03.2019 №109, укладеного між Житомирським обласним центром зайнятості в особі директора ОСОБА_1 (замовник) та Приватним підприємством «Елітбуд-1» (підрядник), підрядник зобов`язується за завданням замовника власними та залученими силами і засобами виконати роботи, зазначені в пункті 1.2 цього договору і здати замовнику у встановлений строк, визначений договором, відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов`язується забезпечити підрядника затвердженою у встановленому порядку проектно-кошторисною документацією, передати по відповідному акту будівельний майданчик, прийняти закінчені будівельні роботи і повністю сплатити їх вартість. Предметом договору є роботи: "Будівля соціального призначення - міський центр зайнятості Житомирського обласного центру зайнятості на площі Польовій, 6-а в м. Житомирі. Згідно з п. 4.1 договору підряду термін завершення виконання робіт – 01.07.2019», - йдеться в матеріалах суду.

Заплановані роботи були профінансовані відповідно до календарного плану виконання робіт, але фактично не виконані в повному обсязі і директор Житомирського обласного центру зайнятості уклав з ПП «Елітбуд-1» додаткову угоду, за умовами якої внесено зміни до істотних умов договір підряду: зменшено договірну ціну, продовжено строк дії договору до 01.08.2019 року. Але Державний центр зайнятості погодження на підписання додаткової угоди не давав розцінив так дії директора обласного центру «як одноразове грубе порушення трудових обов`язків, яке відповідно до п. 1 ст. 41 КЗпП України є підставою для розірвання трудового договору».

Скріншот рішення суду

Водночас Іщенко наполягав на більш вигідних умовах такої додаткової угоди щодо кінцевої вартості будівництва на майже 3 млн грн, але відповідач вважає такі докази безпідставними, оскільки фактичне зменшення суми договору підряду від 06.03.2019 №109 було здійснено за рахунок наступного: в договорі були передбачені кошти замовника в сумі 1 млн 909,6 тис. грн на покриття інфляційних витрат, але у зв`язку з відсутністю інфляційних втрат не були виплачені підряднику; розділом проектної документації «Організація дорожнього руху» передбачалось асфальтування прилеглої території, але площа асфальтування прилеглої території виходила за межі площі земельної ділянки, наданої Житомирському ОЦЗ у постійне користування, тому замовник відмовився від виконання даної роботи.

«Зменшення суми договору підряду від 06.03.2019 №109 відбулося завдяки відмові від роботи по благоустрою території, що фактично не належить Житомирському ОЦЗ та невиплаті підряднику коштів на покриття інфляційних витрат у зв`язку з їх відсутністю», - зазначається в матеріалах суду.

Скріншот рішення суду

Житомирський окружний адміністративний суд у задоволенні позову Іщенка Ігоря Григоровича до Державного центру зайнятості про скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди відмовив.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Нагадаємо, 6 березня 2019 року Житомирський обласний центр зайнятості за результатами переговорної процедури підписав угоду з ПП «Елітбуд-1» на суму 18 млн 981,2 тис. грн, за які підрядник мав продовжити будівництво міського центру зайнятості в Житомирі на площі Польовій, 6-а. 17 травня цього ж року військова прокуратура повідомляла про групу осіб на чолі з в.о голови Держслужби зайнятості, яка була викрита під час одержання коштів від директора приватного підприємства за виконання будівельних робіт в Житомирському центрі зайнятості. Зокрема, було встановлено, що протягом січня-травня 2019 року підозрювані під контролем правоохоронних органів одержали від підприємця 800 тисяч гривень за нібито подальше виконання договірних зобов’язань з оплати будівельних робіт. 22 жовтня 2019 року ДБР повідомило про завершення розслідування у цій справі.

Як повідомляв Житомир.info, 20 вересня 2019 року в Житомирі відкрили новозбудований міський центр зайнятості, який на Польовій почали будувати понад 10 років тому.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд Іщенко ОЦЗ центр зайнятостя звільнення  
Матеріали по темі