Суспільство

У Житомирській області громадська організація допомагає визволеним з рабства в Олевському районі чоловікам

1 грудня 2020, 13:47

У Житомирській області громадська організація «Жіночий інформаційно-консультативний центр» допомагає постраждалим від торгівлі людьми. Так, у 2020 році восьми чоловікам, яких звільнили з рабства в Олевському районі, надали тимчасовий прихисток, провели медогляд та допомогли отримати статус осіб постраждалих від торгівлі людьми, а також фіндопомогу від держави.

Про це напередодні всесвітнього дня боротьби проти рабства, яке відмічається 2 грудня, розповіли в ГО ЖІКЦ, яка є партнером Міжнародної організації з міграції в Україні та членом Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми.

«У 2020 році ГО ЖІКЦ за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) надала допомогу 8 чоловікам, постраждалим від внутрішньої торгівлі людьми в Олевському районі. Постраждалі чоловіки отримали можливість протягом 5 місяців перебувати під захистом в місці тимчасового проживання, пройшли медичне обстеження та лікування, один чоловік з відкритою формою туберкульозу госпіталізований в тубдиспансері за підтримки департаменту праці, сімейної та соціальної політики ОДА. Упродовж 5 місяців ГО ЖІКЦ надавала фінансову підтримку постраждалим чоловікам від Міжнародної організації з міграції на лікування, одяг, харчування та обладнання для ведення самозайнятості у сфері будівництва. Всі чоловіки отримали державний статус постраждалих осіб від торгівлі людьми та одноразову державну фінансову допомогу (три мінімальних прожиткових мінімуми)», - розповіла Житомир.info голова ГО ЖІКЦ Ірина Бабенко, яка додала, що досудове слідство у цій справі продовжується, проте із затримкою роботи суддів через карантинні обмеження.

Окрім того, працівниці ГО ЖІКЦ за 2020 рік провели 34 тренінги та 10 інформаційних семінарів, в яких взяли участь 852 мешканців об’єднаних територіальних громад Житомирської області (з них 802 жінки, 50 чоловіків). Як убезпечити мешканців громад від торгівлі людьми навчалися представники апарату селищних, сільських та міських рад, представники закладів освіти, психологи, соціальні працівники, бібліотекарі, працівники закладів культури, медпрацівники, представник ювенальної превенції та поліції, старости та діловоди. На території ОТГ поширено понад 20 тисяч буклетів з інформацією про організації, які надають допомогу особам, постраждалим від торгівлі людьми та порадами «як захистити себе» при працевлаштуванні за кордоном.

У громадській організації відмічають, що просвітницька діяльність ЖІКЦ з протидії торгівлі людьми для населення та надання всебічної допомоги особам постраждалим від торгівлі людьми в 2020 році стала можливою за фінансової підтримки проєктів організації такими донорами, як Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні, Агенція з міжнародного розвитку США, Уряд Канади та Уряд Норвегії у співробітництві з Міжнародною організацією з міграції в Україні.

Загалом в Україні за пів року (з січня по червень 2020) представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні ідентифікувало понад 800 постраждалих від торгівлі людьми та надало їм допомогу. У порівнянні з першою половиною минулого 2019 року відбулось зростання статистики на 40%.

Постраждалі від торгівлі людьми, яким допомогла МОМ у першій половині 2020 року, зазнали експлуатації у 22 країнах, зокрема й в Україні. Російська Федерація залишається головною країною призначення: 55% постраждалих, яким допомогло Представництво МОМ в Україні, зазнали експлуатації саме там. Друге місце посідає Польща (28,7% постраждалих). Торгівля людьми всередині України, включно з анексованим Кримом та непідконтрольними урядові територіями Донецької та Луганської областей, — у цьому рейтингу на третьому місці із показником 8%. Як і в попередні роки, серед постраждалих, ідентифікованих МОМ в Україні, переважають чоловіки (71%). Переважна більшість (97%) постраждалих, виявлених у першій половині 2020 року, були продані з метою трудової експлуатації.

Нещодавно розроблений за підтримки МОМ є вебсайт www.worksafe.org.uaНа сайті представлені історії постраждалих від торгівлі людьми, поради, як уникнути експлуатації, а також посилання на корисні урядові ресурси та 527 — національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, що її підтримує МОМ.

Нагадаємо, 15 січня 2020 на півночі Житомирської області викрили групу осіб, яка примусово утримувала та експлуатувала чоловіків. Двоє визволених із трудового рабства чоловіків розповіли, що їм довелось пережити за сім місяців.

Як повідомляв Житомир.info, 29 січня в апеляційному суді Житомирської області розглядали скаргу щодо міри запобіжного заходу чоловікам, яких підозрюють у торгівлі людьми та примусовому їх утриманні: під час судових засідань двоє підозрюваних скаржилися на здоров’я і навідріз відмовлялись від спілкування із журналістами. На другому засіданні 3 лютого апеляційний суд залишив під вартою підозрюваних.

У липні 2020 прокуратура повідомила, що справу про насильне утримання та експлуатацію 8 чоловіків в Олевському та Ємільчинському районах передали до суду.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: торгівля людьми рабство ЖІКЦ допомога  
Матеріали по темі