Місто

​Виконком у Житомирі підвищив вартість захоронення відходів, погодив тарифи «Грін Бін Україна» та обговорив «сміттєві війни» на Крошні

2 грудня 2020, 12:56

На черговому засіданні виконкому 2 грудня у Житомирі розглянули декілька питань, що стосувалися вивезення твердих побутових відходів у місті.

Спершу виконком погодив підвищення тарифу на захоронення відходів, який був встановлений ще у травні 2011 року і відтоді жодного разу не переглядався.

«Послуги з захоронення побутових відходів надаються КП «Автотранспортне підприємство 0628» Житомирської міськради. Діючий тариф, який сьогодні діє на підприємстві, приймався ще в травні 2011 року і не переглядався 9 років. Відповідно за цей період відбулися зміни, а саме зросла мінімальна зарплата в 6,3 раза, зросла вартість палива в 3,85 раза, зросла плата екологічного податку в 11 разів та зріс земельний податок в 2,9 раза», - доповів щодо обґрунтування збільшення тарифу заступник начальника управління житлового господарства Андрій Оніщенко.

«Якщо говорити про те, наскільки збільшиться тариф для населення, то наразі маємо діючий тариф 5,96 грн, який за проведеними обрахунками, погодженими в департаменті міської ради, маємо підвищити до 16,32 грн. Тобто, у платіжній квитанції для населення це відобразиться у збільшенні плати на 2,06 грн для мешканця багатоквартирного будинку та 2,27 грн – для мешканця приватного сектору», - пояснив Андрій Оніщенко.

За його словами, за даними Мінрегіону, в Україні даний тариф на захоронення побутових відходів становить від 8,15 грн/куб.м до 192 грн/куб.м у Львові. Якщо порівнювати цей тариф у населених пунктах Житомирської області, то у Бердичеві він становить майже 50 грн/куб.м, у Новограді-Волинському – близько 25 грн/куб.м.

«На сьогоднішній день тариф у 5,96 грн/куб. м є найнижчим в Україні, середньостатистичний тариф по Україні становить 33 грн/куб.м. Враховуючи, що у нас один з найстаріших полігонів ТПВ в Україні, він потребує більшої уваги», - зазначив директор КП «Автотранспортне підприємство 0628» Сергій Колесник.

Також на засіданні виконкому було надано дозвіл новому виконавцю послуг з вивезення сміття в Житомирі – ТОВ «Грін Бін Україна» на встановлення тарифів, з якими підприємство перемогло на конкурсі по трьох лотам.

«Для осіб, які проживають у багатоквартирному будинку послуга з вивезення ТПВ коштуватиме 19,04 грн, а для мешканця приватного сектору – 20,43 грн. Якщо порівняти з тими тарифами, які були в попереднього виконавця аналогічних послуг, то плата не відрізнятиметься. Єдине що зміниться, це сам перевізник, який буде вивозити сміття за тим же тарифом, але має забезпечити кращу якість вивезення сміття і благоустрою майданчиків», - зазначив Андрій Оніщенко.

Крім того, у продовження теми вивезення сміття в місті, заступник міського голови Сергій Кондратюк прокоментував ситуацію з «війною» за вивезення ТПВ у Житомирі між попереднім та новим виконавцями послуг.

«Як ви знаєте, 10 листопада рішенням Житомирської міської ради було затверджено результати конкурсу, яким затверджено виконавців послуг з вивезення ТПВ на певних територіях міста Житомира, а саме ТОВ «Грін Бін Україна», КАТП 0628, ПП «КВЖРЕП №8». Усі ці перевізники - надавачі послуг одразу ж приступили до виконання своїх обов’язків зі своєчасного вивезення ТПВ. Але колишній перевізник – ПП «ВЖРЕП №4» почав створювати перешкоди перевізнику «Грін Бін Україна», який за результатами конкурсу обслуговує території колишніх ЖЕКів №3, 5 і територію управляючої компанії ПП «ВЖРЕП №4», тобто це територія мікрорайону Крошня, вулиця Короленка. У чому полягають перешкоди – це перевертання контейнерів, невивезення наповнених контейнерів, розкидання сміття на майданчику, заповнення контейнерів гіллям та листям, розповсюдження листівок про те, що ПП «ВЖРЕП №4» є законним перевізником сміття. Більше того, зараз на території, яку обслуговує «Грін Бін» стається переважна кількість підпалів сміттєвих контейнерів та пошкодження сміттєвих майданчиків. Що зробила міська рада? Ми направили листи в усі ОСББ, усім управляючим компаніям, звернулися до Антимонопольного комітету щодо незаконних дій ПП «ВЖРЕП №4», - розповів Сергій Кондратюк.

Він також поінформував, що було прийнято виконавчим комітетом рішення, щодо вивезення зі сміттєвих майданчиків незаконно встановлених контейнерів іншого перевізника. Інспекція з благоустрою мала відпрацювати і визначити ті сміттєві майданчики, де досі стоять контейнери попереднього перевізника, а КАТП мало їх вивезти.

«Наразі вивезено 156 контейнерів з території колишніх ЖЕКів №3 та 5, але досі не вивезені контейнери з Крошні. Усі вилучені контейнери знаходяться на базі «Зеленбуду». Враховуючи, що «ВЖРЕП №4» було продано талони на вивезення сміття на полігон, то на сьогоднішній день КАТП 0628 ще приймає сміття від цього перевізника. Талони ще є, але, враховуючи, складну ситуацію з цим питанням, прошу доручити КАТП 0628 терміново виконати рішення про недопущення виконавця послуг, який сьогодні незаконно виконує цю роботу. Тобто КАТП має повернути колишньому перевізнику кошти за невикористані талони», - зазначив заступник міського голови.

У результаті обговорення виконком доручив профільному заступнику та управлінню житлового господарства проконтролюйте дану ситуацію, аби врегулювати відносини між перевізниками, а управлінню по зв’язках з громадськістю проінформувати населення належним чином.

«Мешканці не повинні бути заручниками непорозумінь між перевізниками. Сьогодні люди мають чітко розуміти кому вони сплачують кошти, на які рахунки, з якого числа», - додала заступниця міського голови Світлана Ольшанська після обговорення даного питання.

Відеосюжет від 23 листопада 2020 року про «сміттєві війни» у Житомирі дивіться тут.

Як повідомляв Житомир.info, 10 листопада 2020 року на позачерговій сесії міської ради затвердили нових виконавців послуг з вивезення побутових відходів у Житомирі, відповідно до прийнятого рішення ТОВ «Грін Бін Україна» до 01.11.2027 року надаватиме свої послуги на 4 з 6 визначених територій міста. (Більш детально щодо приналежності окремих вулиць, провулків, проїздів до наведених територій, на яких підприємствами буде здійснюватися надання послуг, можна ознайомитись за наступним посиланням).

Як на останній сесії міської ради обговорювали та голосували за переможців конкурсу на вивезення сміття у Житомирі, дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вивезення ТПВ сміття захоронення Грін Бін КАТП ВЖРЕП 34  
Матеріали по темі