Місто

Директор житомирського водоканалу презентував депутатам план модернізації підприємства та пояснив, чому у 2022 році може зрости тариф

17 December 2020, 15:48

КП «Житомирводоканал» планує взяти кредит Світового банку у розмірі 3,5 млн доларів на будівництво нового напірного каналізаційного колектору 5,5 км. Це також вплине на тариф для жителів міста у 2022 році.

Про це 17 грудня під час розгляду питання про надання поворотної фінансової допомоги «Житомирводоканалу» на сесії міської ради повідомив директор підприємства Андрій Нікітін.

Він представив депутатам нової каденції план модернізації комунального підприємства та пояснив, навіщо місту новий напірний каналізаційний колектор.

«Як ви знаєте, наше підприємство має кредит Світового банку і має грант на реконструкцію головної каналізаційної насосної станції. Я зараз стисло повідомлю, які об'єкти ми реконструюємо. Це будівництво нових очисних споруд каналізацій, які у нас знаходяться на вулиці Промисловій, будівництво нових очисних споруд води і найбільшої водопровідної насосної станції нашого міста, яка знаходиться на вулиці Чуднівська, 120. Це і реконструкція водопровідних мереж міста 9,5 км та дюкерних переходів. Також ми маємо грант від словенського уряду на 2, 9 млн євро на реконструкцію головної каналізаційної насосної станції. Наразі нам необхідно побудувати каналізаційний напірний колектор, щоб з'єднати головну каналізаційну насосну станцію з очисними спорудами каналізації», – сказав директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.


Це дасть змогу закрити майданчик очисних споруд каналізації на вулиці Селецькій поруч з житловими будинками та перенаправляти стоки на другий майданчик, що на Промисловій.

«Є ще велика перевага будівництва цього колектора – можливість закриття, так як у нашому місті є два великі майданчики очисних споруд каналізації, один з яких знаходиться в межах міста, на вулиці Селецькій, і біля нього знаходяться доволі близько житлові забудови, знаходяться в зоні, в якій не можуть знаходитись ці житлові забудови. Ми хочемо, маємо таку мету – закрити очисні споруди каналізації, які знаходяться на вулиці Селецькій, і перенаправити ці стоки нашого міста на вулицю Промислову. Ми будемо будувати новий каналізаційний колектор 5,5 км, 1000 мм з сучасних матеріалів – це скловолокно. Для цього нам необхідне погодження додаткового кредиту на суму 3,5 млн доларів», – повідомив Андрій Нікітін.

Він пояснив, як може змінитися тариф на водопостачання та водовідведення в разі отримання кредиту.

«Є два випадки, що буде, якщо ми це зробимо, і що буде, якщо ми цього не зробимо. Вплив на тариф, в разі якщо ми отримаємо цей кредит, у 2022 році буде нараховуватись як 0,69 грн додаткових коштів до тарифу. Якщо ми закриваємо очисні споруди № 1 і переправляємо всі стоки на очисні споруди каналізації № 2, то будемо мати лише цю надбавку за отримання цього кредиту. Якщо ми цього не зробимо, в нашому випадку ми отримаємо додаткові кошти і необхідність експлуатувати два майданчики очисних споруд каналізації і навантаження буде 1,57 грн у 2022 році», – додав Андрій Нікітін.

Директор «Житомирводоканалу» зазначив: цифри на слайді є розрахунковими, виходячи з цін та об'єму кіловат води на цей час.

Також депутати підтримали рішення звернутися до Верховної ради про звільнення від подвійного оподаткування на оплату ПДВ та митних платежів по міжнародній співпраці.

«Держава, Верховна рада може опрацювати договір з країнами Євросоюзу, проголосувати його і звільнити його від подвійного оподаткування, саме цю грантову і такі проєкти, тому треба зробити звернення до Верховної ради», – зазначив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, наприкінці жовтня 2020 року під час представлення інвестиційної програми підприємства на 2021 рік директор житомирського водоканалу повідомив про реконструкцію водопровідної мережі «Хінчанка».

Як повідомляв Житомир.info, у липні 2020 року, на житомирському водоканалі показали будівництво очисних споруд каналізації та розповіли про плани щодо очисних споруд води.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водоканал Нікітін кредит сесія міськрада тариф тариф на воду  
Матеріали по темі