Місто

​У Житомирі на першому засіданні робоча група вивчала формування та обґрунтування вартості проїзду у транспорті

27 січня 2021, 13:06

Спеціально створена робоча група провела перше засідання, на якому розглянули питання тарифів на перевезення пасажирів в громадському транспорті.

Про це 26 січня повідомили на сайті Житомирської міської ради.

«Питання тарифу, його формування та обґрунтування вартості проїзду вивчає спеціально створена робоча група, до складу якої входять представники громадськості, експерти з питань тарифної політики, депутати та посадовці міської ради. Під час засідання було детально розглянуто структуру тарифу Житомирського ТТУ та приватних перевізників. З моменту введення безготівкової оплати за проїзд у житомирському громадському транспорті на 30 % збільшилося число пасажирів, які користуються безконтактним розрахунком. У грудні 2019 року готівкою користувалися 98% пасажирів, на грудень 2020 року – 71%», - йдеться у повідомленні.

Останнє підвищення тарифу на послуги з перевезення пасажирів відбулося у січні 2020 року.

«Через збільшення тарифу на електроенергію, зростання мінімальної заробітної плати та вартості технічного обслуговування транспортних засобів обґрунтований тариф у міському електротранспорті ще у 2019 році становив 10,50 грн, проте за умови розрахунку транспортною карткою збільшився лише на 1 грн - з 3 грн до 4 грн.

Тариф на автобусні перевезення збільшився також на 1 грн - з 5 грн до 6 грн при розрахунковому тарифі КП ЖТТУ 8,50 грн. Умова - оплата транспортною карткою. Про точки продажу та поповнення транспортних карток (е-квитка) можна дізнатися тут.», – зазначають на сайті міської ради.

Наразі тариф становить:

  • 4 грн в електротранспорті та 6 грн в автобусах при сплаті транспортною карткою;
  • 5 грн в електротранспорті та 7 грн в автобусах при розрахунку банківською карткою;
  • 6 грн в електротранспорті та 8 грн в автобусах при готівковій оплаті за проїзд.

У мерії повідомляють, що позитивною на користь транспортної картки є динаміка безготівкової оплати за проїзд: якщо у січні 2020 року кількість людей, які користувалися при розрахунку за проїзд транспортною карткою, становила трохи більше 11% (інші – оплата банківською карткою), то на грудень 2020 року ця цифра піднялася до 62,5%.

Зазначимо, щорічно міський електротранспорт перевозить близько 25-30 млн пільгових категорій громадян, а це 60% від загальної кількості пасажирів. Компенсація ж пільгового проїзду ТТУ здійснюється не з державного, а місцевого бюджету. У 2020 році така компенсація становила близько 125 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі сотня людей 25 січня знову вийшла на акцію протесту проти підвищення тарифів на комунальні послуги. Опісля учасники акції вирішили самостійно піднятися до мера в сесійну залу, де озвучили свої вимоги. В міській раді людям пообіцяли: скасувати обмеження на проїзд для пільговиків та перевірити тарифи на проїзд, воду та теплопостачання.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт пільги робоча група проїзд  
Матеріали по темі