Влада

​Президент підписав указ про відзначення на державному рівні 150-річчя від дня народження Лесі Українки

30 січня 2021, 11:16

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №32/2021 «Про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки».

Текст указу оприлюднили на офіційному сайті президента 29 січня.

«З метою вшанування пам’яті видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки, популяризації її творчості, а також з нагоди відзначення у 2021 році 150-річчя від дня народження Лесі Українки постановляю: 1. Кабінету Міністрів України: 1) забезпечити затвердження плану заходів із відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки, передбачивши, зокрема: проведення у місті Києві урочистого заходу з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки; проведення закордонними дипломатичними установами України заходів, присвячених 150-річчю від дня народження Лесі Українки; широке висвітлення заходів із відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки; 2) вирішити в установленому порядку питання щодо фінансування заходів із відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки», - йдеться в указі президента.

Окрім того, обласним, Київській міській державним адміністраціям доручено:

  • затвердити регіональні плани заходів із відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки;
  • сприяти ініціативам громадськості з реалізації заходів зі вшанування пам’яті та популяризації творчості Лесі Українки.

Також рекомендовано органам місцевого самоврядування сприяти проведенню заходів із відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

«Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування», - йдеться в документі.

Зазначимо, що на засіданні гуманітарної комісії Житомирської облради 13 січня 2021 року обговорювали підготовку до відзначення 150-річного ювілею від дня народження Лесі Українки. Після доповіді директора департаменту культури, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації Максима Обшти щодо плану заходів, його робота у цьому напрямку була піддана жорсткій критиці.

Нагадаємо, депутати Житомирської обласної ради хочуть, аби 2021 в області оголосили роком Лесі Українки.

Як повідомляв Житомир.info, 9 січня 2020 голова Житомирської облради минулого скликання Володимир Ширма підписав розпорядження про затвердження плану заходів з відзначення в області 150-річчя з дня народження Лесі Українки, першим пунктом якого була підготовка клопотання перед президентом про оголошення 2021 року в Україні роком Лесі Українки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Леся Українка ювілей план заходів свято президент  
Матеріали по темі