Влада

Верховна рада збільшила допомогу для дітей із тяжкими хворобами, але її почнуть виплачувати з 2022 року

2 лютого 2021, 14:25

На пленарному засіданні 2 лютого 2021 року Верховна рада проголосувала за внесення змін до статті 18-7 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» щодо підвищення розмірів допомоги для дітей із тяжкими хворобами.

Про це повідомляє пресслужба парламенту.

Законом підвищено допомогу з одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до двох прожиткових мінімумів встановлених для дітей відповідного віку. Це стосується дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня. Також це стосується дітей, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органу, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність.

Зазначимо, що редакція законопроєкту до другого читання, за яку 2 лютого проголосували 345 народних депутатів, передбачає, що закон набирає чинності з 1 січня 2022 року, хоча в першому читанні, за яке голосували 5 листопада 20202 року, пропонувалося набрання чинності «з дня, наступного за днем його офіційного опублікування».

Як повідомляв Житомир.info, з 2020 року Уряд підвищив соціальну допомогу для дітей-сиріт та дітей, котрі позбавлені батьківського піклування, а також дітей з інвалідністю, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР закон діти соцвиплати  
Матеріали по темі