Події

У Новограді-Волинському викрили змову чиновниці, експерта і продавця під час купівлі квартири для дитини-сироти: «заробили» 150 тис. грн

4 February 2021, 12:06

У Новограді-Волинському на купівлі квартири для дитини-сироти «заробили» понад 150 тис. грн: чиновниці, 25-річному ділку та директорці експертного підприємства повідомили про підозру.

Про це 4 лютого повідомила пресслужба ГУНП в Житомирській області.

«Новоград-Волинська місцева прокуратура здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням щодо зловживань під час придбання за бюджетні кошти квартири за цільовою Програмою забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Наразі, за погодженням із процесуальним прокурором, трьом особам повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень. А саме, колишній посадовиці департаменту Новоград-Волинської міськради - у розтраті бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою (ч. 3 ст. 191 КК України), директорці експертного підприємства – у зловживанні повноваженнями особи, яка надає публічні послуги (ч. 1 ст. 365-2 КК України), та жителю Києва - у привласнені бюджетних коштів, за попередньою змовою (ч. 3 ст. 191 КК України).

За даними слідства, маючи злочинний умисел щодо заволодіння бюджетними коштами, у конкурсі з придбання житла для соціально незахищеної категорії дітей, який проводила Новоград-Волинська міськрада у 2017 році, взяв участь 25-річний житель Києва, запропонувавши свою однокімнатну квартиру.

Задля реалізації такого умислу, за попередньою змовою з посадовицею департаменту міськради – головою засідання робочої групи, він запропонував придбати житло за завищеною ціною – 440 тис. грн, хоча, згідно з проведеною під час розслідування експертизою, вартість квартири становить 288 тис. грн.

«Чиновниця, зловживаючи службовим становищем, порушила принцип максимальної ефективності й результативності та умисно не вжила заходів для встановлення ринкової вартості пропозиції і її відхилення, унаслідок чого таку пропозицію визначено переможцем конкурсу. Аби приховати злочинні дії, ділок звернувся до директорки експертного приватного підприємства, яка оцінила квартиру не відповідно до її реальної вартості, а на потрібну йому суму - понад 450 тис. грн», - повідомили в прокуратурі.

Унаслідок незаконних махінацій з ціною за однокімнатну квартиру для дитини-сироти із бюджету перераховано 440 тис. грн. Таким чином, чиновниця допустила розтрату понад 150 тис. грн бюджетних коштів, які були привласнені переможцем конкурсу.

«Досудове розслідування, яке проводить Новоград-Волинський райвідділ поліції, триває. За клопотанням прокуратури, на нерухомість двох підозрюваних – квартири – судом накладено арешт, стосовного третього – перебуває на розгляді у суді», - зазначили в прокуратурі.

Як повідомляв Житомир.info, у 2018 році в Житомирській області на умовах співфінансування обласного і місцевих бюджетів та за рахунок державної субвенції придбали житло для 50 дітей-сиріт, на це використали 9 млн 939,2 тис. грн. На той час на обліку, як такі що потребують поліпшення житлових умов чи придбання соціального житла у Житомирській області, перебувало 365 дітей-сиріт, чи осіб з їх числа.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дитина-сирота сирота житло квартира Новоград-Волинський змова розтрата  
Матеріали по темі