Влада

Мінцифра та НАЗК підготували навчальний курс про викривачів корупції

5 лютого 2021, 11:42

Завдяки курсу українці зможуть навчитись подавати повідомлення про можливі факти корупції через сайти державних органів.

Про це 4 лютого повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

«Також громадяни знатимуть, хто такий викривач, які в нього права та гарантії захисту згідно із законом, до якого органу потрібно подавати повідомлення про корупцію та яку суму винагороди може отримати викривач. Міністерство цифрової трансформації України спільно з Національним агентством з питань запобігання корупції за підтримки Проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI), який впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), запустили навчальний курс «Викривач в законі»», - йдеться у повідомленні.

Безкоштовно подивитися навчальний курс можна на платформі Дія.Цифрова освіта

В Мінцифри пояснили для чого потрібен такий навчальний курс:

поінформувати, хто такий викривач, які у нього права та гарантії захисту згідно із законом;

допомогти розібратися, що таке корупція, як вона впливає на життя кожного громадянина зокрема і державу та суспільство загалом;

допомогти зрозуміти, що має бути зазначено в повідомленні про можливі факти корупції, яке подає викривач;

допомогти розібратися, до якого органу потрібно подавати повідомлення про корупцію;

навчити подавати повідомлення про корупцію через сайти державних органів.

Заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що в навчальному курсі пропонується план дій і реальні інструменти для тих, хто хоче свідомо протидіяти корупції і стати викривачем.

«Курс спрямований на те, щоб кожен громадянин не просто усвідомив проблему – «Корупція існує». А щоб усвідомлення цього факту ставало відправною точкою до дії – «Що саме я можу зробити, щоб боротися з корупцією вже сьогодні?» - розповіла Валерія Іонан.

Керівник Проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» Лоренс Хелд розказав, що історично склалося так, що США ініціювали запровадження органами державної влади заходів із захисту викривачів корупції та заохочували держслужбовців і громадян чинити по совісті, якщо вони стали свідками зловживань на роботі чи державній службі.

«Для забезпечення демократичного та економічного добробуту України вкрай важливо, щоб термін «викривач» і культура викривання асоціювалися з такими словами, як сміливість, свідомість, чесність та сила», - наголосив Лоренс Хелд.

Керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач зазначив, що важливо залучати до викривання корупції якомога більше українців.

«Курс «Викривач у законі» є одним з інструментів для поширення знань про викривання. Окрім того, це додаткова аудиторія, здебільшого молода, у якої потрібно формувати нульову толерантність до корупції. Впевнений, він стане в пригоді тим, хто ще сумнівається: викривати корупцію чи ні», - пояснив Сергій Деркач.

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року набув чинності закон «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції»: встановлено правовий статус викривачів корупції, їхніх прав і гарантії їх захисту, забезпечення умов для розкриття інформації про корупцію, передбачено, що викривач, який повідомив про корупційний злочин, має право на грошову винагороду (10% від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину), йому гарантується анонімність.

Як повідомляв Житомир.info, 17 жовтня 2019 року на пленарному засіданні Верховна рада ухвалила закон про виплату компенсації викривачам корупції. Що тоді думали житомиряни про цей закон та чи готові були «здавати» нечистих на руку – дивіться у сюжеті.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінцифра корупція Дія  
Матеріали по темі