Місто

​У Житомирі батьки школярів виступили проти «дистанційки», міська комісія ТЕБ і НС прийняла рішення про відновлення навчання

15 лютого 2021, 16:54

Увечері 12 лютого міська комісія ТЕБ та НС рекомендувала житомирським школам з 15 по 19 лютого перейти на дистанційне навчання через негоду. Це рішення активно обговорювали в соціальних мережах, а зранку 15 лютого батьки ліцею №25 написали звернення до міського голови із вимогою відновити навчальний процес в освітніх закладах. Фото звернення опублікувала житомирянка Тетяна Пелех.

«Ми вважаємо, що порушені конституційні права наших дітей. Ми звернулися до директора школи й запитали, чи є якісь проблеми, можливо, з опаленням чи з харчуванням, тому що там почали писати, що вони економлять на опаленні, що там тендери не відбулися. Нам відповіли, що ніяких проблем немає. Ми відвідали школу, там тепло, чисто, затишно, процес харчування організований, відбулися тендери. Що заважає сьогодні дітям вчитися?», - розповідає житомирянка Тетяна Пелех.


Деякі батьки зазначають, що рішення про введення дистанційного навчання не було обґрунтоване також з юридичної точки зору.

«Освітній процес з використанням дистанційних технологій приймається тоді, коли є надзвичайна ситуація. Надзвичайної ситуації як такої немає. Це ж було таки попередження: може бути погіршення погодних умов. Надзвичайна ситуація не кваліфікується за джерелами походження, а за наслідками походження, тому прийняття наперед такого рішення є не обґрунтованим з юридичної і з логічної точки зору. Ось коли буде ситуація, тоді й застосовується дистанційне навчання. Я як батько дуже засмучений цим, тому що я бачу, як моя дитина, скажемо так, мучиться на дистанційній формі навчання, як вона переживає, хоче до однолітків, хоче нормального освітнього процесу», - стверджує голова ради спілки «Освіту - в законне русло» Ігор Ржешніовецький.

Директор ліцею №25 пояснив: школа, дослухавшись до рекомендацій та піклуючись про здоров’я дітей, вирішила перейти на дистанційну форму навчання. Втім, якщо міська комісія ТЕБ та НС змінить своє рішення, ліцей готовий відновити навчання хоч завтра.

«У нас так само як і інших закладах міста Житомира у зв'язку з попередженням про жовтий рівень - перший рівень небезпеки, який ми отримали наприкінці минулого тижня, відповідно, зреагувавши з метою захисту здоров'я дітей, піклуючись про здоров'я дітей, було прийнято рішення перейти на навчання з використанням дистанційних технологій. Відповідно, якщо буде зміна погодних умови, ми отримаємо іншу інформацію від гідрометцентру, комісії й будемо оперативно реагувати та приймати рішення. Враховуючи те, що сьогодні погодні умови не відповідають тим очікуванням, які були зазначені раніше, то це викликає певне незадоволення у батьків стосовно організації навчання, бо вона не може замінити очну форму», - говорить директор ліцею №25 Павло Позняков.

Через те, що суттєво температура у місті не знизилася, у міській раді рекомендують все-таки відновити навчання. Про це 15 лютого повідомила заступниця міського голови Марія Місюрова.

«Ми спиралися в п’ятницю, в першу чергу, на гідрометцентр, прогноз погоди та зниження температури, навіть був лист з Міністерства освіти. Але в п'ятницю було озвучено, що якщо будуть якісь зміни, то ми зберемося і будуть внесені корективи. Сьогодні у нас зранку на 11:00 була комісія ТЕБ та НС. Було рішення, що все ж таки рекомендовано змінити це і щоб діти змогли повернутися до навчання офлайн, але рішення приймається керівником закладу», - повідомила заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова.

Отож, міська комісія ТЕБ та НС рекомендувала відновити очне навчання у школах Житомира з вівторка, 16 лютого.

Нагадаємо, з 15 по 19 лютого, у Житомирі та області буде морозним: вночі стовпчик термометра опускатиметься до -23 градусів. Істотних опадів не очікується, а на дорогах буде слизько.

Як повідомляв Житомир.info, увечері 12 лютого міська комісія ТЕБ та НС рекомендувала житомирським школам з 15 по 19 лютого перейти на дистанційне навчання через негоду.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: освіта навчання дистанційне навчання школа негода мороз  
Матеріали по темі