Місто

Житомирський виконком продовжив конкурс на будівництво доступного житла для медиків та освітян в районі Маликова

17 February 2021, 21:27

Доступне житло для освітян та медиків планують побудувати у Житомирі з 2017 року. Спочатку хотіли звести два будинки на Богунії, однак проєкт не реалізували. Минулого року визначилися з новою адресою – провулок Червоний, 41-а, де побудують 9-поверхівку. У листопаді минулого року для забудовників оголосили конкурс, однак жодної пропозиції мерія не отримала і продовжила конкурс до березня 2021 року.

«Внесено зміни у конкурсну документацію для того, щоб забудовник, який буде обраний, щоб він запропонував найкращі умови для будівництва доступного житла. Продовжили сам конкурс до березня місяця для того, щоб більша кількість забудовників звернулося. Також було внесено зміни по термінах, саме по конкурсній документації, тобто вона стала більш суворою для забудовників. Це сформована земельна ділянка за адресою Червона, 41, яка є у кадастровій карті, цільове призначення – для будівництва житла, багатоповерхова забудова. Це район Маликова і там буде можливість нашим освітянам та медикам придбати пільгове житло, тобто вартість квадратного метра буде набагато нижча, ніж є сьогодні на ринку», - каже перша заступниця міського голови Світлана Ольшанська.

Списки тих, хто отримає соціальне житло, формує не міська рада, а самі освітяни та медики.

«Ми розглядали це питання починаючи з 2017-2018 років, були у нас освітянський кооператив та медичний кооператив. Розглядали для них локацію на Богунії, за панчішною фабрикою, однак там є проблеми з земельною ділянкою, тому що вона потрапляє в «зелені зони». Там довготривалий процес, саме тому ми зробили таку заміну. Списки формують самі кооперативи, місто не формує ці списки. Ці списки формують на рівні освітянської спільноти та медичної спільноти», - розповідає Світлана Ольшанська.

Також у мерії назвали основі критерії, за якими обиратимуть найкращого забудовника.

«Перший критерій – це платоспроможність самого забудовника. Потім – досвід аналогічних проєктів, досвід будівництва. Щоб це не була фірма, яка ніколи не будувала і приходить будуватись, тобто має бути певний успішний досвід реалізації проєктів такого типу. Далі ми дивимось сам конкурс, де перший критерій – це вартість одного квадратного метра, яку пропонує забудовник. Там чітко виписано, що це буде цегла, щоб не було так, що один будує з одного матеріалу, а другий з іншого, бо, зрозуміло, що собівартість тоді буде інша. Тому всі забудовники, які беруть участь у конкурсі, мають однакові стартові умови в пропонуванні ціні. Друге – це термін здачі об'єкту: чим швидше, тим краще, але є певні технологічні процеси, які забудовник має витримати. І третє – це інфраструктура, яку забудовник має запропонувати навколо об'єкту забудови», - пояснює перша заступниця міського голови Світлана Ольшанська.

Дата проведення конкурсу – 31 березня 2021 року.

Нагадаємо, на засіданні 22 вересня 2020 року виконавчий комітет Житомирської міської ради затвердив конкурсну документацію та доручив УКБ провести конкурс з визначення забудовника для будівництва доступного житла – багатоповерхового житлового будинку на земельній ділянці по провулку Червоному, 41-а. У листопаді 2020 року УКБ оголосило конкурс для забудовників, які за три роки зведуть у Житомирі багатоповерхівку з доступним житлом.

Як повідомляв Житомир.info, 26 грудня 2018 року Житомирська міська рада планувала провести земельний аукціон з продажу ділянки площею 0,78 га по провулку Червоному, 41-а зі стартовою ціною 6 млн 750 тис. грн, але торги не відбулися. На сесії міської ради 31 жовтня 2019 року пропjнували КП «Центр інвестицій» надати в постійне користування ділянку площею 0,78 га на провулку Червоному, 41-а для будівництва багатоквартирного житлового будинку з соціальним житлом, але достатньої кількості голосів пропозиція не набрала.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: житло Маликова Ольшанська кооператив доступне житло 
Матеріали по темі