Місто

В центрі Житомира на місці пам’ятника Леніну хочуть встановити великий державний прапор

26 February 2021, 10:22

В Житомирі на майдані Соборному планують встановити найбільший прапор України.

Розпорядження про створення відповідної робочої групи голова облдержадміністрації Віталій Бунечко підписав 23 лютого.

«На виконання протокольного рішення за результатами селекторної наради під головуванням Заступника Керівника Офісу Президента України К.Тимошенка від 15.02.2021 №41-01/137 щодо завершення реалізації проекту з встановлення найбільшого прапора України в містах обласного значення утворити робочу групу для оперативного вирішення питання щодо встановлення найбільшого прапора України в місті Житомирі на майдані Соборному та затвердити її склад», - йдеться у документі.

Робочу групу очолює перша заступниця голови ОДА Наталія Остапченко. Де саме збираються встановити прапор в коментарі Житомир.info 26 лютого розповіла перша заступниця мера Житомира Світлана Ольшанська, яка входить до складу зазначеної робочої групи.

«В усіх обласних центрах України планують розмістити флагштоки висотою від 25 до 60 метрів. Ми пропонували розмісти на місці колишнього пам’ятника Леніну. Ми просили створити спільну робочу групу для реалізації зазначеного проєкту, який планують завершити до Дня Незалежності. Обласна влада звернулася до нас щодо надання пропозиції по локації, ми запропонували сквер на майдані Соборному. Чи будуть зносити постамент і якої висоти буде флагшток для прапора поки що невідомо, візуалізації проєкту ще немає», - сказала Світлана Ольшанська.

Нагадаємо, близько часу ночі 21 лютого 2014 року в Житомирі звалили гранітний пам’ятник Леніну. В липні цього ж року на постамент повісили банер з фотографіями загиблих героїв Небесної сотні та кількох десятків житомирський військових, які на той час вже загинули в АТО, а зверху був встановлений прапор Житомирської області. З часом прапор області замінили на чорно-червоний прапор ОУН, який стоїть там до цього часу.

Як повідомляв Житомир.info, 24 травня 2014 року в Житомирі презентували 450-метровий національний стяг з гербом України, вивішений на будівлі УТОГу біля майдану Соборного, і встановили рекорд України.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прапор ОДА майдан Соборний Ольшанська  
Матеріали по темі