Влада

​НАЗК розпочало перевірку декларації керівника житомирського комунального підприємства

9 березня 2021, 12:17

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало повну перевірку декларацій 88 посадовців, серед яких міністри, їхні заступники, народні депутати, судді вищих судів. У переліку осіб, чиї декларації перевірять, є керівник КП «Житомиртеплокомуненерго» міської ради Дмитро Рогожин.

Перелік осіб, відносно яких НАЗК розпочало повну перевірку декларацій за новим Порядком перевірки, оприлюднили 9 березня на офіційному сайті.

«Ми вирішили не чекати кінця кампанії декларування та почали повні перевірки, як тільки були закінчені всі необхідні процедури. Таким чином, декларацій деяких посадовців, яких ми за Порядком маємо перевірити найпершими, ще немає в Реєстрі. Однак, після того, як ці декларації будуть подані, ми обов’язково візьмемо їх у перевірку, як і передбачено Порядком», — зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

В оприлюдненому НАЗК переліку міститься 46 осіб, декларації яких перевірять за Порядком черговості, ще 42 прізвища – чиї декларації перевірятимуть за отриманими заявами. За номером 29 у цьому переліку значиться Дмитро Володимирович Рогожин – директор КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради.

Скріншот з сайту НАЗК

Як зазначили в НАЗК, серед головних підстав для проведення перевірок декларацій:

1. висока посада суб’єкта декларування або посада, пов’язана з високим рівнем корупційних ризиків. Так, насамперед НАЗК перевірятиме декларації Президента України, Прем’єр-міністрів, міністрів та їхніх заступників, суддів вищих судів, керівників Офісу Генерального прокурора та Служби безпеки України, народних депутатів. Водночас за цією підставою не будуть братися в перевірку декларації за 2020 рік тих посадовців, декларації яких за 2019 рік уже пройшли перевірку НАЗК.

2. інформація від громадян, журналістів та інших джерел про можливе недостовірне декларування;

3. невідповідність рівня життя декларанта задекларованим ним майну й доходам, встановлена за результатами моніторингу способу життя;

4. у декларації виявлено ризики після перевірки системи логічного та арифметичного контролю. Тобто, усі подані декларації пройдуть перевірку комп’ютера, який в автоматичному режимі вкаже, які декларації містять найбільше ризиків.

Нагадаємо, 29 грудня 2020 року мер Житомира продовжив на три роки контракт з керівником КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитром Рогожиним, якого звинувачують у розтраті майна.

Як повідомляв Житомир.info, 12 жовтня 2018 року Рогожину повідомили про підозру у розтраті коштів підприємства. 17 жовтня 2018 УСБУ повідомило, що спільно з прокуратурою викрило на розтраті чверть мільйона бюджетних коштів посадовця КП «Житомиртеплокомуненерго». Мова йшла про тендери з НВП «Техноцентр» зі Львова. За даними СБУ, голова тендерного комітету штучно формував умови конкурсних торгів для перемоги визначеної бізнес-структури. Для цього до переліку закупівель вносилася специфічна продукція, яка виготовлялася саме цим підприємством, але була не потрібна для виконання комунальниками ремонтних робіт.

Наприкінці лютого 2021 року СБУ повідомила, що викрили керівництво «Житомиртеплокомуненерго» на розтраті мільйонів гривень: завищили ціни на будматеріали.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Рогожин НАЗК декларація ЖТКЕ  
Матеріали по темі