Влада

Миколу Суслика звільнили з посади директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА

23 March 2021, 13:16

Микола Суслик звільнений з посади директора департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації.

Декларацію перед звільненням Суслик оприлюднив 19 березня, його останній день роботи на посаді був 5 березня 2021 року.

НАЗК скасувало вимогу до суб’єктів декларування подавати декларацію у день звільнення, відтепер декларацію перед звільненням можна подати протягом 20 робочих днів.

З 1 січня по 5 березня 2021 року Микола Суслик в департаменті ОДА отримав 49 тис. 874 грн зарплати та 10 тис. 458 грн – в обласній клінічній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського, де працював за сумісництвом лікарем-хірургом. За вказаний період Суслик також отримав 20 тис. грн за відчужене нерухоме майно, власником якого став його зять Олексій Казаков. А дружина декларанта отримала 49 тис. грн за відчужене нерухоме майно, власницею якої стала донька – Наталія Казакова.

Крім того, за два місяці поточного року в родини зникла готівка (3,5 тис. доларів у Миколи Суслика та 4 тис. євро у його дружини) та зменшилися кошти на банківських рахунках: у Миколи Суслика залишилося 1 тис. грн в ПриватБанку та 25 тис. 464 грн в ПравексБанку (станом на 1 січня 2021 року було 37 тис. 079 грн та 25 тис. 120 грн, відповідно).

Зазначимо, що Миколу Суслика, який підозрюється в отримання хабаря, суд ухвалою від 26 січня відсторонив від посади до 22 березня 2021 року. 17 березня Подільський районний суд міста Києва продовжив до 22 квітня 2021 року терміну дії обов`язків, покладених Микола Суслика, а строк досудового розслідування продовжили ще на три місяці.

Нагадаємо, Микола Суслик був призначений на посаду начальника управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації 25 травня 2017 року. В листопаді 2020 року в структурі Житомирської облдержадміністрації відбулись зміни: управління охорони здоров’я перейменували в департамент, а Миколу Суслика перевели з посади начальника УОЗ на посаду директора департаменту. За 2020 рік директор департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Микола Суслик отримав сумарно 928 тис. 890 грн доходів.

Як повідомляв Житомир.info, ввечері 21 січня 2021 року стало відомо, що директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколу Суслика затримали на хабарі. Служба безпеки України повідомила, що Суслика затримали за вимагання «відкатів» з коштів, виділених на протидію пандемії COVID-19. Згодом у прокуратурі назвали суму «відкату», який вимагав директор департаменту – 123 тис. грн, 10% від перерахованих коштів. Пізніше з матеріалів суду стало відомо, що 1 грудня 2020 року в своєму службовому кабінеті під час розмови з генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради» повідомив про необхідність передачі йому грошових коштів у розмірі 10% від суми субвенції, виділеної бюджету Коростеня на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров`я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з COVID-19.

Подільський райсуд Києва 22 січня обрав директору департаменту ОДА Миколі Суслику запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на шістдесят діб (до 22 березня 2021 року) та визначив альтернативний запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 124 тис. 850 грн, у разі внесення якої Суслик може бути звільнений з-під варти, але з певними умовами, серед яких – не відлучатися із району, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора чи суду та здати закордонний паспорт. 26 січня визначена застава була внесена і директор департаменту був звільнений з під варти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Суслик звільнення  
Матеріали по темі