Політика

Житомирські депутати й досі не визначилися, на що спрямувати по 4 млн грн, які виділені на округ

12 April 2021, 13:18

Станом на середину квітня депутати Житомирської міської ради так і не визначилися, на що спрямувати 24 млн грн з міського бюджету, які виділені цього року на шість округів – по 4 млн грн на кожен.

Про це в коментарі Житомир.info12 квітня повідомив голова бюджетної комісії міської ради Юрій Мойсеєв.

«Наразі депутати так і не визначилися щодо розподілу цих коштів, тому що до цього часу не можуть дійти згоди як їх використати – чи спрямувати на об’єкти на своїх округах, чи виділити кошти кожному депутату. Моя особиста думка – депутати мають об’єднуватися навколо проєктів на своїх округах і їх робити, тому що це кошти, які виділяються на благоустрій округів, на об’єкти, а не депутатські кошти. Наскільки я знаю, двічі збиралися депутати округу №2 за ініціативи Тетяни Онопрієнко, я один раз збирав шість депутатів по своєму округу №1, а на інших округах взагалі не збиралися. Деякі депутати пропонують просто поділити ці кошти – по 500 тис. грн кожному. Але ж на окрузі за депутатів голосувала різна кількість людей, хтось отримав 900 чи 1,5 голосів, а за декого проголосували 150 чи 300 людей. То давайте тоді ділити ці кошти пропорційно кількості голосів, бо давати кожному по 500 тисяч – це не дуже чесно», - наголосив Юрій Мойсеєв.

Він також повідомив, що крім коштів на округ є й депутатські кошти – по 100 тис. грн кожному депутату.

«На сесії в грудні минулого року, коли формували бюджет на 2021 рік, ми проголосували за 4,2 млн грн, які виділяються для роботи на округах: кожен депутат має по 100 тис. грн, які він може, як і раніше, спрямувати на матеріальну допомогу, допомагати школам, дитячим садочкам і т.д. Дехто вже їх навіть витратив», - сказав голова бюджетної комісії.

Щодо 24 млн грн на округ, то терміну, до якого депутати мають визначитися з їх використанням, немає.

«На сесії ніякі терміни не обговорювалися, гроші виділялися на 2021 рік і якщо депутати не визначаться й не ухвалять рішення, то ці кошти залишаться в міському бюджеті і можуть бути витрачені на щось інше», - зауважив Юрій Мойсеєв.

Хто представляє інтереси виборців в кожному з шести округів – дивіться на інтерактивній карті

Нагадаємо, мер Житомира Сергій Сухомлин пояснив, що в бюджеті на 2021 рік закладено 24 млн грн на шість виборчих округів, депутати від яких мають спільно вирішити, на які проєкти спрямувати 4 млн грн з міського бюджету. Голова фракції «Європейська Солідарність» Людмила Зубко на сесії 24 грудня 2020 року пропонувала витратити всі 24 млн грн на створення публічного культурного простору на базі кінотеатру «Жовтень».

Як повідомляв Житомир.info, в останній рік каденції кожен з 42 депутатів Житомирської міської ради сьомого скликання отримав по 200 тисяч гривень з міського бюджету для забезпечення потреб свого виборчого округу, за три квартали 2020 року майже всі депутати використали ці кошти, в основному – на допомогу ОСББ та навчальним закладам і надання матеріальної допомоги (семеро спрямували на матеріальну допомогу всі гроші).

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: депутат округ міськрада Мойсеєв 
Матеріали по темі