Місто

Охайно та зелено: який вигляд мають два житомирські монастирі з висоти пташиного польоту

13 квітня 2021, 15:23

Монастир сестер Бенедиктинок Києво-Житомирської дієцезії Римо-католицької церкви знаходиться на вулиці Короленка, 41 В. На сайті монастиря зазначено, що у 1988 році до Житомира з Вільнюса на запрошення майбутнього єпископа о. Яна Пурвінського приїхали сестри-бенедиктинки із ордену св. Бенедикта. А в 1995 році вони почали будувати монастир у Житомирі.

«Початок чернечого життя сестер бенедиктинок у Житомирі припадає на 1988 рік, коли декілька монахинь (с.Бенедикта Дворецька та с.Ядвіга Комарницька) прибули з Вільнюського монастиря, який був заснований у 1620 році. Єпископ ординарій Києво-Житомирської єпархії Іоан Пурвінський запросив сестер бенедиктинок до своєї єпархії. Життя Сестер спочатку було обтяжене великими фінансовими проблемами, але, попри складні обставини, спільнота почала розвиватися. Сестри працювали з дітьми та молоддю як катехитки при Софійському соборі. У 1995 році розпочалося будівництво нового монастиря з каплицею для парафіян. З 2004 року Громада сестер почала функціонувати в новій монастирській споруді, хоча будівля ще була не закінчена повністю. 24 вересня 2006 року відбулося освячення монастиря та каплиці для вірних під назвою Непорочного Зачаття Божої Матері», – йдеться на сайті.

З 2014 року монастир має статус Абатства. Від 2018 року є афілійованим до Конгрегації Благовіщення Пресвятої Богородиці, заснованої блаженним Колумбом Марміоном.

Другий монастир у Житомирі – Свято-Анастасіївський ставропігійний жіночий монастир УПЦ МП. Знаходиться за адресою вул. Соснова, 13-а. Монастир заснований у 1999 році на місці, де раніше була графська садиба, а пізніше протитуберкульозний санаторій. Детальніше про монастир ми розповідали у фоторепортажі 2015 року


Який вигляд має Вільський шлях у Житомирі та прилеглі території, дивіться у відеосюжеті від 9 квітня 2021 року.

Який вигляд має мікрорайон Паперова фабрика, дивіться у відеосюжеті від 2 квітня 2021 року.

Який вигляд має мікрорайон Богунія в Житомирі, дивіться у відеосюжеті від 24 березня 2021 року.

Який вигляд має «спальник» Крошня на півночі Житомира дивіться у відеосюжеті від 16 березня 2021.

Який вигляд має «одноповерховий» мікрорайон Житомира Мальованка дивіться у відеосюжеті від 15 грудня 2020 року.

Який вигляд має мікрорайон Польова, розташований на сході Житомира, дивіться в сюжеті від 25 листопада 2020 року.

Який вигляд має мікрорайон Сурина гора, розташований на заході Житомира, дивіться в сюжеті від 29 жовтня 2020 року.

Який вигляд з висоти має Мар’янівка – мікрорайон на околиці Житомира – дивіться в сюжеті від 27 жовтня 2020 року.

Які краєвиди відкриваються навколо Замкової гори, де за легендою заснували Житомир, дивіться в сюжеті від 12 серпня 2020 року.

Маслозавод, теплиці та городи на берегах Тетерева за бердичівським мостом на виїзді з Житомира можна побачити у відеосюжеті від 7 липня 2020 року.

Зелені береги, мініводоспад та сміття – який вигляд має річка Кам’янка у Житомирі, дивіться у сюжеті від 13 липня 2020 року.

Який вигляд має Чуднівський міст у Житомирі, дивіться у фоторепортажі від 13 липня 2020 року.

Який вигляд мають Соколовський та Богунський кар'єри та скільки житомирян там відпочиває влітку, можна подивитися у сюжеті від 6 липня 2020 року.

Наскільки доступними є береги Тетерева в Житомирі від набережної до гідропарку, дивіться у відеосюжеті, відзнятому 29 січня 2020 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: монастир монастир сестер Бенедиктинок Свято-Анастасіївський монастир  
Матеріали по темі