Влада

В Житомирській області оштрафували п’ятьох колишніх депутатів за несвоєчасне подання декларацій

18 квітня 2021, 19:34

У Коростишівському районі оштрафовано п’ятеро колишніх депутатів за несвоєчасне подання декларацій без поважних причин.

Про це 15 квітня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Коростишівською окружною прокуратурою забезпечено участь у розгляді адміністративних протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, вчинені колишніми депутатами сільських рад. Усі правопорушення стосуються несвоєчасного подання декларацій особами, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме, протягом 20 робочих днів з моменту припинення повноважень депутата сільської ради», - йдеться у повідомленні.

Допустили порушення та не дотрималися вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» п’ятеро депутатів однієї із сільських рад Коростишівського району.

«Серед причин, названих порушниками у судовому засіданні – незнання законодавства, заклопотаність приватними справами тощо. Однак Коростишівський районний суд не визнав це поважними причинами. Натомість видав постанови про визнання усіх п’ятеро депутатів винними у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосування стосовно кожного штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн», - інформує прокуратура.

Нагадаємо, перша сесія Житомирської міської ради восьмого скликання проходила 3 грудня 2020 року, до 23 грудня з 28 ексдепутатів міської ради шестеро не подали декларації перед звільненням: Владислав Пучич (БПП) Олег Хмілевський («Самопоміч»), Сергій Онищук (ВО «Свобода»), Михайло Боровський (ВО «Свобода»), Геннадій Махорін (ВО «Свобода»), Володимир Шуст (Опозиційний блок). Зазначимо, що Михайло Боровський подав декларацію перед звільненням 29 грудня, а інші п’ятеро цього так і не зробили.З цих шести троє не подали й декларації після звільнення (Владислав Пучич, Сергій Онищук та Володимир Шуст), а Сергій Онищук не подавав щорічну декларацію і за 2019 рік, яку мав би оприлюднити до 1 червня 2020 року.

Як повідомляв Житомир.info, в Житомирській міській раді восьмого скликання, яка почала свою каденцію наприкінці 2020 року, лише 14 депутатів з 42 були в раді попереднього скликання.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура декларація депутат суд штраф  
Матеріали по темі