Влада

Кабмін замість податкової міліції створив Бюро економічної безпеки

12 травня 2021, 16:26

Кабмін прийняв постанову про створення Бюро економічної безпеки, яке буде займатись усіма злочинами у сфері економіки.

Про це на засіданні Уряду 12 травня 2021 року заявив прем'єр Денис Шмигаль – інформує «Економічна правда».

«Друге питання з фінансово-економічного блоку – не менш важливе, я б його назвав навіть свого роду історичним для історії сучасної України: сьогодні уряд прийме постанову, якою буде створено Бюро економічної безпеки. Воно отримає статус центрального органу виконавчої влади, і буде займатись усіма злочинами у сфері економіки», - сказав Шмигаль, відкриваючи засідання.

За його словами, створення БЕБ – «нова сторінка у відносинах держави та бізнесу».

«Це один із фінальних кроків на шляху ліквідації податкової міліції. Це закінчення часів силового тиску на бізнес. Це остаточний кінець «маскам-шоу», це аналітичний підхід до розслідування фінансово-економічних злочинів», - додав прем’єр-міністр.

Пізніше Кабмін прийняв відповідну постанову з доопрацюванням протягом одного дня.


Скріншот з пояснювальної записки до проєкту постанови Кабміну

Як повідомляв Житомир.info, в грудні 2018 року Уряд постановив утворити Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. Постановою від 25 вересня 2019 року Кабмін розділив сервісні та правоохоронні функції Державної податкової служби, визначивши, що «підрозділи податкової міліції у складі Державної фіскальної служби продовжують здійснювати повноваження та виконувати функції з реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, здійснюючи оперативно-розшукову, кримінальну процесуальну та охоронну функції до завершення здійснення заходів з утворення центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов’язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об’єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ податкова міліція БЕБ  
Матеріали по темі