Влада

З 2022 року допомогу при народженні дитини хочуть збільшити до 50 тис. грн

26 травня 2021, 14:36

Кабінет міністрів до Дня захисту дітей ухвалив низку рішень, що стосуються вдосконалення системи захисту прав дитини.

Про це 26 травня повідомляє пресслужба Кабміну.

Уряд підтримав законопроект, розроблений Міністерством соціальної політики, який передбачає збільшення обсягу державної підтримки при народженні дитини або при усиновленні. Як відзначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, у разі ухвалення документа Верховною радою, з 1 січня 2022 року такий розмір допомоги буде збільшено з 41 тисячі гривень до 50 тисяч гривень.

«Це не остаточне збільшення: з 2023 року і в подальшому пропонується збільшення розміру такої допомоги на прогнозний показник інфляції. Звісно, що прямі виплати – це лише частина стратегії підтримки молодих родин. Паралельно з цим ми будемо покращувати якість медицини для дітей, будувати нові дитячі садки та школи, дамо можливість молодим родинам придбати власне житло в рамках програми пільгової іпотеки», - підкреслив глава Уряду.

Як зауважив Денис Шмигаль, невід’ємним елементом посилення захисту прав дітей також є і відповідальність за порушення їхніх прав.

«У Кодекс адміністративних правопорушень ми пропонуємо внести нові положення, які чітко закріплять відповідальність за порушення прав дітей, або за халатне ставлення до цього питання з боку відповідальних посадовців», - зазначив очільник Уряду.

Іншим схваленим законопроектом, за словами прем’єр-міністра, пропонується вдосконалити систему усиновлення дітей для забезпечення інтересів дитини та посилення прозорості у процесі усиновлення.

«Наприклад, вдосконалюється система нагляду та контролю за умовами проживання та виховання усиновлених дітей у разі зміни місця проживання. Документом також передбачається забезпечення права осіб з інвалідністю бути усиновлювачами, якщо за результатами експертизи їхня хвороба не буде перешкоджати їм виконувати батьківські обов’язки», - відзначив Денис Шмигаль.

Крім того, Уряд затвердив законопроект, що розмежовує функції з питань соціального захисту дітей між Національною соціальною сервісною службою, виконавчими органами місцевих рад, а також обласними державними адміністраціями.

«За кожним органом влади буде чітко закріплено його повноваження та відповідальність», - наголосив прем’єр-міністр.

Також Кабінет Міністрів ухвалив рішення, що стосується поліпшення житлових умов для дітей-сиріт, та затвердив Концепцію державної соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2025 року.

«Буде затверджено принцип «гроші ходять за дитиною», коли фінансування отримають найбільш успішні та відвідувані заклади. При цьому ми будемо стимулювати розвиток всіх закладів», - наголосив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, допомога при народженні дитини та допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об’єднана в один вид – допомогу при народженні дитини – і з 1 липня 2014 року призначається в єдиному розмірі 41 тис. 280 грн незалежно від того, яка дитина за черговістю: 10 320 грн – одноразова виплата та 860 грн – щомісячна виплата.

Як повідомляв Житомир.info, з лютого 2021 року після семимісячної перерви у житомирських пологових будинках відновили видачу одноразової допомоги у вигляді «пакунку малюка».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ виплата дитина новонароджений діти  
Матеріали по темі