Влада

Рух «Чесно» порівняв зарплати керівників обласних центрів: у мера Житомира – нижче середнього

8 червня 2021, 17:34

Мер Запоріжжя Володимир Буряк отримує найбільшу заробітну плату серед мерів обласних центрів – 114 тисяч гривень на місяць, найменше заробляє мер Херсона Ігор Колихаєв – 15 тисяч гривень. Середній заробіток мерів становить 53 тис. грн на місяць.

Про це йдеться в оприлюдненому 8 червня матеріалі Руху «Чесно», який проаналізував зарплати мерів обласних центрів.

«Мери міст відповідають за мільярдні бюджети і невідновлювані ресурси громади – землю, заплави, прибережні зони. При цьому їхні оклади, які встановив Кабмін, просто мізерні. Уряд орієнтувався на кількість населення, коли виводив ці скромні цифри. Якщо в мера є своя більшість у раді, депутати можуть дати йому надбавки. Але якщо такої більшості немає – мера можуть «посадити» на голу ставку. Тобто критерій тут суто політичний і не визначається показниками ефективності в роботі сіті-менеджера. Інколи мери самі задля популізму відмовляються від доплат і премій, аби в очах суспільства виглядати кращими... Дохід міського голови тільки на декілька відсотків корелюється з чисельністю населення міста. Наприклад, у Андрія Садового середній заробіток становить 33,5 тис. грн, хоча Львів за населенням майже дорівнює Запоріжжю, а в мільйонній Одесі Геннадій Труханов отримує трохи менше від 23 тис. грн на місяць. А мер найменшого обласного центру України Ужгорода Богдан Андріїв отримує 55,2 тис. грн на місяць, керуючи громадою чисельністю 115,5 тисяч», - пише «Чесно».

Нижчу від середньої серед мерів зарплату отримують міські голови Полтави (48,2 тис. грн), Житомира (29,5 тис. грн), Чернівців (49,4 тис. грн) та Сум (43,9 тис. грн).

Причому міський голова Житомира Сергій Сухомлин вважає, що такої зарплати йому достатньо.

«Мене цілком влаштовує така зарплата, без додаткових премій і доплат. Я прийшов із бізнесу. Компанія, якою я керував, одна з лідерів в Україні. Тож на час роботи міським головою я маю вдосталь заощаджень, аби забезпечити життя своєї сім’ї. А після завершення каденції повернуся в бізнес», — розповів Сухомлин Руху «Чесно».

Зазначається, що оклад міського голови – величина стала й затверджена постановою Кабміну ще у 2006 році. Відповідно до цього документа, меру міста з населенням понад один мільйон осіб встановлено посадовий оклад розміром 16 940 грн, мерам міст із населенням до 180 тисяч – 15 тис. грн, а всім іншим – 15 900 грн. Тобто різниця в межах 2 тис. грн. Але до якихось реальних досягнень, таких як якість сервісу і послуг у містах, заробітна плата мерів зазвичай не прив’язується.

«Вже згаданими вище умовами оплати праці депутати зазвичай передбачають своєму мерові певні надбавки, доплати і премії. Сюди можуть входити надбавки: за ранг посадової особи, за вислугу років, за високі досягнення у праці, за науковий ступінь, вчене звання та навіть за знання іноземної мови. Крім цього депутати встановлюють величину щомісячної премії у відсотках від окладу. Інколи вона може становити і 100, і 300% від окладу. До заробітної плати входять також відпускні, лікарняні, компенсації за відрядження, матеріальні допомоги та інші виплати. Дуже часто мери отримують матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Її суму теж затверджує рада», - пише «Чесно».

Повністю матеріал читайте тут

Як повідомляв Житомир.info, за 2020 рік мер Житомира Сергій Сухомлин отримав 335 тис. 901 грн зарплати, сумарний річний дохід його дружини, яка є власницею п’яти фірм, за рік становив 1 млн 657 тис. 408 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: зарплата Сухомлин  
Матеріали по темі